Linz: Piter w drugiej rundzie!

/ Tomasz Krasoń , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

Katarzyna Piter awansowała do drugiej rundy turnieju WTA w Linzu! 22-letnia poznanianka pokonała 6:2, 4:6, 6:3 Irinę-Camelię Begu i po ponad trzyletniej przerwie wygrała mecz w głównym cyklu WTA.

Poprzednie zwycięstwo Piter w głównym cyklu WTA miało miejsce ponad 3 lata temu, kiedy to w pierwszej rundzie Warsaw Open wyeliminowała Martę Domachowską. 19-letnia wówczas poznanianka grała wówczas z dziką kartą. Teraz, pod koniec najbardziej udanego w karierze sezonu, na ten spory sukces zapracowała sama.

Do meczu z Iriną-Camelią Begu Piter przystępowała, mając na koncie trzy wygrane w eliminacjach – z Jasminą Tinjić, Stephanie Vogt i Sesil Karatanczewą. O formę poznanianki martwić się zresztą nie musieliśmy – ostatnio prezentowała się z bardzo dobrej strony i w rankingu WTA wspięła się na 158. miejsce. Mecz pierwszej rundy turnieju w Linzu tylko to potwierdził.

Piter bardzo dobrze radziła sobie już w pierwszym secie. Po wyrównanym początku kompletnie posypał się tenis 23-letniej Rumunki, która raz za razem psuła proste piłki. Polka cierpliwie wykorzystywała słabszy okres gry rywalki i zwyciężyła 6:2. W drugiej odsłonie Begu się zreflektowała. Piter zaczęła nieco pechowo, a poniesionych na początku strat nie zdołała odrobić do końca seta, przegrywając 4:6. Na szczęście bardziej doświadczona i utytułowana rywalka nie wykorzystała okazji. W trzeciej partii panie zagrały skutecznie, zwłaszcza pod względem serwisowym. O jej losach zadecydowało jedno przełamanie. Wywalczyła je Piter, która sama obroniła cztery break pointy. Po 2 godzinach i 5 minutach gry wygrała 6:2, 4:6, 6:3.

Kolejną rywalką Kasi Piter będzie w Dominika Cibulkova, która w trzech setach pokonała Annikę Beck. Słowaczka to tenisistka z trzeciej dziesiątki rankingu WTA, od lat zaliczana do szerokiej światowej czołówki.

Trzecia rakieta naszego kraju w Linzu zdobyła już 46 punktów do rankingu WTA. Pozwoli to Kasi Piter ustanowić kolejny rekord życiowy, jeśli chodzi o pozycję w klasyfikacji – powinna awansować w okolice 145. miejsca.

Katarzyna Piter (Polska, Q) – Irina-Camelia Begu (Rumunia) 6:2, 4:6, 6:3