Szanghaj: łatwe wygrane Polaków

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Łukasz Kubot i Michał Przysiężny bez problemu wygrali swoje pierwsze mecze w kwalifikacjach do turnieju ATP w Szanghaju. Obaj pokonali 2:0 reprezentantów gospodarzy,

Jako pierwszy na kort wyszedł Przysiężny, który mierzył się z zaledwie 16-letnim Aoranem Wangiem. Rozstawiony z numerem dziesięć Polak był zdecydowanym faworytem tego spotkania i nie zawiódł. W obu gemach okazał się lepszy o dwa przełamania, wykorzystując cztery z dziesięciu break pointów, a sam ani razu nie miał problemów przy własnym podaniu. Po zaledwie 48 minutach Polak zwyciężył 6:1, 6:2.

Dużo trudniej nie miał również Łukasz Kubot, który grał z kolejnym Chińczykiem z "dziką kartą", Hao Zhangiem. Drugi z naszych tenisistów również bez najmniejszego problemu wygrywał gemy przy własnym serwisie, a sam przełamał rywala trzyktornie i po godzinie i ośmiu minutach gry wygrał 6:2, 6:3.

W drugiej, decydującej rundzie eliminacji, obu Polakom będzie już dużo trudniej. Przysiężny zmierzy się z rozstawionym z numerem trzy Federico Delbonisem, a Kubot z eliminacyjną "dziewiątką", Santiago Giraldo. Obaj tenisiści z Ameryki Południowej w pierwszej rundzie także nie stracili seta.