Tokio: Radwańska gorsza od Kerber

/ Tomasz Krasoń , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

Angelique Kerber okazała się zbyt mocna dla Agnieszki Radwańskiej w ćwierćfinale turnieju WTA w Tokio. Leworęczna Niemka wygrała 6:4, 6:4.

Czwartkowy mecz ćwierćfinałowy był popisem Angelique Kerber. Rozstawiona z „piątką” Niemka przez całe spotkanie grała bardzo dobrze, operowała długą piłką i raz za razem bezpośrednio wygrywała akcje. A z tym problemy miała Radwańska. Polka nie tylko sama nie kończyła wymian, ale również miała problemy z regularnością, popełniając tego dnia wiele prostych błędów z forhendu.

Kerber szybko wyszła na prowadzenie. Radwańska miała jednak szanse na toczenie wyrównanej gry. W ósmym gemie odrobiła stratę przełamania i zrobiło się 4:4. Niestety po chwili krakowianka znów straciła serwis, a Kerber swoim podaniem zakończyła seta. W drugiej partii gra ułożyła się podobnie. Niemka dość szybko przełamała Polkę i jak się później okazało, był to jedyny break w tej części gry. Kerber bardzo dobrze serwowała. W drugiej partii Radwańska przy niewygodnym podaniu leworęcznej Niemki nie wypracowała sobie ani jednego break pointa. Angie mogła zakończy spotkanie w dziewiątym gemie, ale przy swoim serwisie Polka obroniła meczbola. Po chwili już jej się to nie udało. Po 73 minutach gry Kerber zakończyła pojedynek.

Radwańska tym samym nie nawiązała do swoich najlepszych osiągnięć z Tokio. Przed 2 laty Polka była najlepsza w całym turnieju, a w poprzednim sezonie dotarła do finału. Tym samym obroniła tylko 225 z 620 wywalczonych przed rokiem punktów.

Kerber natomiast już dwukrotnie żegnała się z Toray Pan Pacific Open właśnie na skutek porażki z Radwańską. Teraz zrewanżowała się Polce i poprawiła bilans bezpośrednich pojedynków na 3-4. W półfinale Kerber spotka się z Caroline Wozniacki.