Bangkok: Bednarek w ćwierćfinale

/ Tomasz Krasoń , źródło: atpworldtour.com, foto: Peter Figura

Tomasz Bednarek wraz z Johansem Brunstromem awansowali do ćwierćfinału turnieju ATP w Bangkoku. Polak i Szwed pokonali 6:4, 7:6(5) Michaiła Elgina i Denisa Istomina.

Dla Tomasza Bednarka to pierwszy w tym sezonie występ w parze z Johanem Brunstromem. Polsko-szwedzka para została rozstawiona z Bangkoku z „czwórką” i w pierwszej rundzie nie zawiodła. Bez Bednarek i Brunstrom bez straty seta wygrali z Elginem i Istominem. W pierwszej partii doszło do jednego breaka – dał on Polakowi i Szwedowi wygraną 6:4. W drugim secie przełamań było więcej – po dwa z każdej strony. Nie przyniosły one jednak rozstrzygnięcie i konieczne stało się rozegranie tie breaka. W nim „nasz” duet triumfował 7-5 i awansował do ćwierćfinału.

Kolejnymi rywalami Bednarka i Brunstroma będą tajscy bracia Sanchai i Sonchat Ratiwatana. W pierwszej rundzie reprezentanci gospodarzy pokonali w trzech setach Mateusza Kowalczyka i Igora Zelenaya.

Bednarek w Bangkoku przełamał serię porażek w pierwszych rundach. W cyklu ATP, w którym gra konsekwentnie od początku lipca, nie wygrał ani jednego meczu od czasu finału turnieju w Stuttgarcie. 31-letni Polak przegrywał już na starcie imprez w Hamburgu, Umagu, Nowym Jorku i Metz.

Pierwsza runda debla:
T. Bednarek, J. Brunstrom (Polska, Szwecja, 4) – M. Elgin, D. Istomin (Rosja, Uzbekistan) 6:4, 7:6(5)