Tokio: 400. wygrana Radwańskiej

/ Tomasz Krasoń , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

Agnieszka Radwańska awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA w Tokio. Rozstawiona z „dwójką” Polka pokonała 6:3, 6:4 Dominikę Cibulkovą i odniosła 400. zwycięstwo w zawodowym cyklu.

Środowy mecz trzeciej rundy był w wykonaniu Agnieszki Radwańskiej pewnym i przekonującym występem. Polka praktycznie ani przez chwilę nie była zagrożona i cały czas kontrolowała przebieg wydarzeń na korcie. Pomagał jej w tym dobry serwis – krakowianka odnotowała 4 asy i w całym meczu tylko raz dała się przełamać.

W pierwszym secie Radańska rozpoczęła atak od stanu 3:3. Gładko wygrała trzy kolejne gemy, raz za razem punktującym Cibulkovą dokładnymi zagraniami pod końcową linię, czym skutecznie uniemożliwiła niewysokiej Słowaczce prowadzenie gry na własnych warunkach. Podobny przebieg miała druga partia. Panie długo walczyły gem za gem, ale w końcówce seta Radwańska na przełamanie zamieniła pierwszego, i jak się okazało jedynego potrzebnego jej zwycięstwa, break pointa.

Pokonując Cibulkovą, Radwańska zrewanżowała się 24-letniej Słowaczce za porażkę poniesioną w finale turnieju w Stanford. Mimo przegranej walki o tytuł w Kalifornii Polka wciąż ma świetny bilans z Cibulkovą – obecnie 5-1.

Nie jest jeszcze znana ćwierćfinałowa rywalka Polki. Isia zmierzy się albo z Angelique Kerber, albo z Aną Ivanovic. Już teraz można powiedzieć, że Radwańska jest jedną z głównych faworytek do końcowego triumfu w Tokio. Szczególnie, że w Toray Pan Pacific Open Polka zawsze spisuje się świetnie. W stolicy Japonii gra po raz szósty i po raz szósty osiągnęła ćwierćfinał. Najlepsze wyniki notowała w dwóch poprzednich sezonach – w roku 2011 wygrała cały turniej, a w przed rokiem uległa dopiero w finale Nadii Pietrowej.