Seul: trzynasty tytuł Radwańskiej!

Agnieszka Radwańska sięgnęła po swój trzynasty tytuł w rozgrywkach WTA! W finale turnieju w Seulu najlepsza polska tenisistka wygrała z Anastazją Pawliuczenkową 6:7(6), 6:3, 6:4.

W drodze do finału Radwańska straciła zaledwie 11 gemów, a najdłuższe z jej spotkań trwało 77 minut. Na tym tle finał z Rosjanką okazał się maratońską rywalizacją, gdyż tenisistki grały dwie godziny oraz 45 minut.

Sam pierwszy set trwał 71 minut. Pawliuczenkowa zdołała „wyciągnąć” w nim z 0:3, a przy 5:6 i własnym podaniu obroniła cztery setbole i ostatecznie triumfowała po zacięty tie breaku 8-6.

Drugą partię Radwańska również rozpoczęła od wygrania trzech pierwszych gemów, ale tym razem przewagi nie roztrwoniła. W trzecim secie krakowiance do zwycięstwa wystarczyło jedno przełamanie. Rosjanka w tej decydującej odsłonie nie wykorzystała żadnego z czterech break pointów.

Radwańska wygrała z Pawliuczenkową po raz trzeci w ich czwartej konfrontacji (w tym roku Polka wygrała z Rosjanką w trzeciej rundzie US Open 6:4, 7:6). Krakowianka sięgnęła jednocześnie po swój trzynasty tytuł w rozgrywkach WTA, a trzeci w bieżącym sezonie (dwa pierwsze triumfy miały miejsce na samym początku sezonu – w Auckland i Sydney).

Finał singla:
Agnieszka Radwańska (Polska, 1) – Anastazja Pawliuczenkowa (Rosja, 3) 6:7(6), 6:3, 6:4