Piter w II rundzie, porażka Zaniewskiej

/ Jarosław Skoczylas , źródło: australianopen.com, foto: Agencja Triada (jandscup.pl)

Katarzyna Piter (nr 8) awansowała do drugiej rundy juniorskiego Australian Open, który dzisiejszej nocy rozpoczął się w Melbourne (kategoria GA). Szesnastoletnia Polka nie miała większych problemów, aby wyeliminować z turnieju grającą z dziką kartą Australijkę, Alenkę Hubacek.

Początek meczu był słabszy w wykonaniu Katarzyny Piter, która przegrywała już w pierwszym secie 2:3, przegrywając raz swoje podanie. Od tego momentu jednak na korcie dominowała tylko faworytka, która wygrała trzy kolejne gemy. W końcówce seta Hubacek poprawiła nieco wynik, jednak przegrała go 4:6.

W drugiej partii na korcie oglądaliśmy ogromną przewagę polskiej tenisistki, która nie dała Australijce żadnych szans na wyrównaną walkę. Piter nie straciła w tym secie żadnego gema, a Hubacek zdołała wygrać zaledwie.. cztery punkty! Rywalką Polki w drugiej rundzie będzie kolejna Australijka, Benita Milenkiewicz.

Do kolejnej rundy nie zdołała za to awansować druga z reprezentantek naszego kraju, Sandra Zaniewska. Reprezentująca barwy ChTT Chorzów tenisistka, okazała się dzisiejszej nocy słabsza od Arantxy Rus (nr 14). Holenderka jest znacznie bardziej doświadczona i w ostatnim czasie, była w znakomitej formie.

Ostatecznie szesnastoletnia Polka ugrała w meczu z faworytką siedem gemów, co trzeba uznać za niezły wynik. Nie jest to koniec występów Zaniewskiej w Melbourne – Polka wystąpi jeszcze w turnieju gry podwójnej juniorek.