St. Petersburg: obiecujący początek i porażka Kowalczyka

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: atpworldtour.com

Mateusz Kowalczyk i Igor Zelenay fantastycznie rozpoczęli mecz pierwszej rundy turnieju w St. Petersburgu, ale ostatecznie przegrali z najwyżej rozstawionymi Davidem Marrero oraz Fernando Verdasco 6:1, 3:6, 5-10.

To był niezwykle szybki mecz, biorąc szczególnie pod uwagę, iż rozstrzygnął się dopiero w super tie breaku. Tenisiści rywalizowali przez 56 minut. W pierwszym secie „nasza” para wykorzystała 2 z 6 okazji na przełamanie i bardzo pewnie pilnowała swojego podania.

Niestety od drugiego seta obraz meczu się zmienił i inicjatywę przejęli bardziej utytułowani Hiszpanie. Najpierw dzięki jednemu przełamaniu wygrali drugiego seta, a następnie szybko zyskali przewagę w super tie breaku, której już nie oddali.

Pierwsza runda debla:
D. Marrero, F. Verdasco (Hiszpania, 1) – M. Kowalczyk, I. Zelenay (Polska, Słowacja) 1:6, 6:3, 10-5