Szczecin: Ciaś odpada w pierwszej rundzie

/ Maciej Pietrasik , źródło: Korespondencja ze Szczecina, foto: Materiały prasowe

Paweł Ciaś nie zdołał wykorzystać dzikiej karty do Pekao Szczecin Open i odpadł już w pierwszej rundzie. W przerywanym deszczem meczu z Andreą Arnaboldim przegrał 4:6, 3:6.

Nasz reprezentant nie był faworytem tego pojedynku. Jest otowany bowiem dopiero w dziewiątej setce rankingu ATP, a do szczecińskiego turnieju dostał się tylko dzięki przyznanej przez organizatorów dzikiej karcie. Andrea Arnaboldi plasuje się za to ponad 600 miejsc wyżej od Ciasia.

Różnica w rankingu od początku meczu widoczna była także na korcie. Arnaboldi pewnie wygrywał kolejne gemy przy własnym podaniu, a Ciaś długo męczył się, aby doprowadzić do wyrównania. W ósmym gemie Polak stracił natomiast własne podanie, lecz po chwili dość niespodziewanie odrobił straty. Na nic się to jednak zdało – znów dał się przełamać i przegrał 4:6.

Druga partia toczyła się bardzo podobnie. Przy stanie 3:2 dla Arnaboldiego i przewadze w gemie serwisowym Ciasia gra została przerwana przez opady deszczu. Gdy po nieco ponad godzinie tenisiści wrócili na korty i zaczęli się rozgrzewać, dość niespodziewanie zgasło światło, przez co mecz nie mógł zostać wznowiony. Kilkanaście minut później wszystko wróciło jednak do normy i tenisiści mogli wznowić grę.

Przerwa nie zmieniła losów spotkania. Arnaboldi uzyskał breaka na 5:3, a po chwili zakończył mecz przy własnym podaniu. Ciaś nie pokazał na korcie niczego specjalnego, walczył, starał się, ale nie miał większych szans na nawiązanie walki z wyżej notowanym rywalem. Problemy sprawiały mu zwłaszcza dobre slajsy Włocha.

Andrea Arnaboldi (Włochy) – Paweł Ciaś (Polska, WC) 6:4, 6:3