Domachowska ograła Chinkę!!!

/ Jarosław Skoczylas , źródło: australianopen.com, foto: Archiwum TenisKlubu

Marta Domachowska awansowała do czwartej rundy turnieju Australian Open, który od poniedziałku rozgrywany jest w Melbourne (pula nagród 20 600 000 AUD). Polska tenisistka dzisiejszej nocy okazała się lepsza od reprezentantki Chin, Na Li (nr 24). To duża niespodzianka, gdyż to Azjatka była zdecydowana faworytką tego meczu.

Początek meczu zdecydowanie należał do faworytki tej konfrontacji. Chinka bardzo szybko – już w drugim gemie spotkania – przełamała serwis Domachowskiej. Chwilę potem dołożyła gema przy własnym podaniu i po około dziesięciu minutach, było już 3:0.

Dopiero wtedy nasza tenisistka zdobyła pierwszego gema w meczu z Chinką. Kolejne fragmenty spotkania były bardzo wyrównane, jednak obie panie wygrywały własne podania. Dopiero przy prowadzeniu Li 5:2, Polka popełniła zbyt dużo prostych błędów i przegrała pierwszego seta.

Pierwsza odsłona drugiej partii zdecydowanie odbywała się pod dyktando serwującej Li, która objęła prowadzenie. Od tego momentu na korcie zdecydowanie zaczęła dominować 21-letnia Warszawianka, która wygrała pięć gemów z rzędu, w tym dwukrotnie przełamując serwis rywalki.

Końcówka tej partii była wyrównana, jednak świetnie serwująca Domachowska, nie dała już sobie odebrać zwycięstwa. Nasza zawodniczka w tym secie zagrała aż pięć asów serwisowych, co jest bardzo dobrym wynikiem.

Trzecia partia była kwintesencją całego pojedynku. Obie tenisistki w decydującym secie toczyły bardzo wyrównaną walkę, pokazując że nie przez przypadek znalazły się w tak dalekiej fazie turnieju. Pierwsza prowadzenie objęła Polka, która w trzecim gemie przełamała swoją rywalkę. Długo jednak Polka nie cieszyła się z prowadzenia, gdyż już w kolejnym gemie Chinka odrobiła stratę.

Końcówka meczu należała jednak do polskiej kwalifikantki, która w dziewiątym gemie przełamała serwis Na Li i tym samym wyszła na prowadzenie. Przewaga ta okazała się już nie do odrobienia, dlatego Domachowska po blisko dwóch godzinach walki awansowała do czwartej rundy. Tam 21-letnia Polka zmierzy się z Amerykanką, Venus Williams (nr 8).

Był to już trzeci pojedynek między Domachowską i Li.  W dwóch poprzednich konfrontacjach lepsza okazywała się Chinka. Najpierw w 2004 roku pokonała Polkę w dwóch setach w Pekinie, a rok później w Hobart, była lepsza w trzech setach.