Seul: Piter w finale eliminacji

/ Tomasz Krasoń , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

Katarzyna Piter awansowała do finałowej fazy eliminacji turnieju WTA w Seulu. Rozstawiona z „czwórką” Polka pokonała 6:4, 7:6(4) Yi-Fan Xu.

22-letnia poznanianka była faworytką tego spotkania i z roli wywiązała się wzorcowo. Wprawdzie nie serwowała tak skutecznie, jak dzień wcześniej w meczu z Weroniką Kapszaj, ale i tak dość pewnie odniosła zwycięstwo. W pierwszym secie dwukrotnie przełamała 311. w rankingu WTA Chinkę, raz straciła serwis i wygrała 6:4. W drugiej odsłonie Xu postawiła większy opór Polce, ale wykorzystała tylko 2 z 11 szans na przełamanie. Skuteczniejsza w tym aspekcie była Piter i ostatecznie doszło do tie breaka. W nim nasza tenisistka wygrała 7-4 i po 111 minutach gry zakończyła spotkanie.

W finałowej fazie eliminacji rywalką Katarzyny Piter będzie Ons Jabeur. 19-letnia Tunezyjka zmaga się ostatnio z problemami ze stawem skokowym, ale i tak spotkanie to będzie sporym wyzwaniem dla Polki – w rankingu WTA wyprzedza Jabeur tylko o 20 pozycji.

Na razie Piter zdobyła w Seulu 10 punktów do rankingu WTA oraz zarobiła 1426 dolarów.

22-letnia poznanianka zgłosiła się także do turnieju gry podwójnej. Jej partnerką będzie Julia Bejgelzimer. W pierwszej rundzie polsko-ukraińska para spotka się z Xinyun Han i Weroniką Kapszaj.