Quebec: zacięty mecz i porażka Rosolskiej

/ Tomasz Krasoń , źródło: wtatennis.com/własne, foto: Peter Figura

Alicja Rosolska i Coco Vandeweghe odpadły w pierwszej rundzie deblowego turnieju WTA w Quebeku. Polka i Amerykanka przegrały po zaciętym spotkaniu z Tamirą Paszek i Ajlą Tomljanović 6:2, 5:7, 12-14.

Dla Rosolskiej był to pierwszy występ po nieudanym US Open. W Nowym Jorku Polka wraz z Oksaną Kałasznikową odpadła już po pierwszym spotkaniu z Timeą Babos i Francescą Schiavone. Niestety nie lepiej poszło naszej specjalistce od gry podwójnej w imprezie Challenge Bell w Quebeku.

Tym razem Rosolska próbowała swoich sił w parze z Coco Vandeweghe, ale niestety ten układ nie sprawdził się najlepiej. Polka i Amerykanka wprawdzie zagrały dobrego seta otwarcia, w którym wygrały z Paszek i Tomljanović 6:2, ale później rywalki doszły już do głosu. Wprawdzie „nasz” duet toczył wyrównaną walkę, ale ostatecznie Austriaczka i Chorwatka były minimalnie lepsze. Drugiego seta wygrały 7:5, a w tie breaku meczowym triumfowały 14-12.

Porażka ta jest dla Rosolskiej tym bardziej bolesna, że przed rokiem dotarła w Kanadzie aż do finału (w parze z Heather Watson). Wyeliminowanie w pierwszej rundzie oznacza, że Polka nie obroni 200 rankingowych punktów.

A Paszek i Tomljanović awansowały do ćwierćfinału turnieju, w którym czekać je będzie spore wyzwanie. Spotkają się bowiem ze świeżo upieczonymi mistrzyniami US Open, Andreą Hlavackovą i Lucie Hradecką.

Pierwsza runda debla:
T. Paszek, A. Tomljanović (Austria, Chorwacja) – A. Rosolska, C. Vandeweghe (Polska, USA) 2:6, 7:5, 14-12