Radwańska w IV rundzie!!!

/ Jarosław Skoczylas , źródło: australianopen.com, foto: Archiwum Tenisklubu

Agnieszka Radwańska (nr 29) awansowała do czwartej rundy wielkoszlemowego turnieju Australian Open! Polka dzisiejszej nocy pokonała na Vodafone Arena drugą tenisistkę świata, Swietłanę Kuzniecową (nr 2). Osiemnastoletnia tenisistka w nietypowych warunkach (mecz rozgrywany pod dachem) sprawiła największą jak do tej pory sensację tegorocznego turnieju.

Początek meczu zdecydowanie należał do młodej Krakowianki, która wyszła na prowadzenie 3:0. Kuzniecowa w tym fragmencie gry popełniała bardzo proste błędy, do których w swoich meczach nas nie przyzwyczaiła. Polka niestety nie poszła za ciosem i także zaczęła słabiej grać, co było także spowodowane lepszymi uderzeniami Rosjanki.

Druga zawodniczka rankingu WTA odrobiła stratę przełamanie i doprowadziła do remisu 3:3. Kolejny gem bardzo łatwo padł łupem Agnieszki, która wykorzystywała bezlitośnie błędy faworytki. Najważniejszy moment w całym secie miał miejsce w ósmym gemie. Polka za piątą okazją zdołała przełamać po raz drugi serwis Kuzniecowej, dzięki czemu chwilę później mogła cieszyć się z wygranego seta.

Druga partia zaczęła się nie po myśli Krakowianki, która przegrywała już 0:3 po jednym przegranym własnym podaniu. Nie załamało to jednak Polki, która od tego stanu zdobyła trzy kolejne gemy. Wprawdzie siódmego gema drugiej partii – przy własnym serwisie – wygrała Kuzniecowa, jednak było widać, że Rosjanka jest bardzo słabo dysponowana.

Od stanu 3:4 nasza zawodniczka potrafiła wygrać trzy kolejne gemy, w tym raz wygrywając serwis rosyjskiej gwiazdy tenisa. Tym samym po godzinie i dwudziestu minutach gry, polscy kibice mogli cieszyć się z kolejnej ogromnej sensacji, jaką sprawiła nam Agnieszka Radwańska.

Był to już czwarte spotkanie pomiędzy najlepszymi tenisistkami Polski oraz Rosji. Jak do tej pory we wszystkich poprzednich konfrontacjach, lepsza okazywała się 22-letnia Rosjanka mieszkająca na stałe w Monte Carlo. Wszystkie te mecze było rozgrywane w poprzednim sezonie – w dwóch setach Radwańska przegrała na Wimbledonie, a w trzech podczas turniejów w New Haven i Stuttgarcie.

Nie jest jeszcze znana rywalka Polki w czwartej rundzie turnieju w Melbourne. Z dużym prawdopodobieństwem można powiedzieć, że najlepsza polska tenisistka zmierzy się z Nadją Pietrową, która jest rozstawiona z numerem czternastym. Rosjanka w dzisiejszym meczu zmierzy się ze swoją rodaczką, Jekateriną Makarową.