US Open: Radwańska w trzeciej rundzie

/ Tomasz Krasoń , źródło: własne, foto: AFP

Agnieszka Radwańska awansowała do trzeciej rundy US Open. Rozstawiona z "trójką" Polka pokonała 6:0, 7:5 Marię-Teresę Torro-Flor i w kolejnym meczu spotka się z Anastazją Pawliuczenkową.

Spotkanie można podsumować krótko – nadspodziewanie łatwy pierwszy set i nadspodziewanie trudny drugi. Na początku meczu Radwańska radziła sobie wyśmienicie – grała bardzo swobodnie, pokazywała pełny repertuar zagrań i technicznych i raz za razem karciła Hiszpankę. A Torro-Flor w inauguracyjnej partii raziła nieskutecznością. Popełniałą wiele prostych błędów, nie funkcjonowała jej główna broń – forhend. W konsekwencji wyrwała Polce tylko 7 punktów i przegrała 0:6.

W drugim secie mecz zaczął się układać zupełnie inaczej. Torro-Flor w końcu zaczęła punktować forhendem, a wyraźnie nieprzygotowana na tak drastyczną poprawę poziomu gry rywalki Radwańska nie potrafiła jej odpowiedzieć. Hiszpanka dwukrotnie obejmowała wypracowała sobie przewagę przełamania, ale na szczęście Polka szybko odrabiała straty. Mogła zakończyć ten mecz szybciej, ale przy stanie 5:3 i swoim podaniu nie wykorzystała meczbola, przez co doszło do nerwowej końcówki.

W trzeciej rundzie Radwańska spotka się z rozstawioną z numerem 32 Anastazją Pawliuczenkową. Rosjanka pokonała 6:4, 6:0 Ashleigh Barty i jako pierwsza uczestniczka nowojorskiego turnieju zapewniła sobie miejsce w trzeciej fazie rywalizacji. Polka zapewniła już sobie w US Open 160 punktów do rankingu WTA. Do powtórzenia zeszłorocznego wyniku, a zaraz wyrównania swojego najlepszego nowojorskiego, Isia potrzebuje jeszcze jednej wygranej.

Przypomnijmy, że jeszcze dziś swój mecz drugiej rundy rozegra Urszula Radwańska. W sesji wieczornej Polka o pierwszy w karierze awans do trzeciej rundy Wielkiego Szlema walczyć będzie ze Sloane Stephens.

Zapis relacji NA ŻYWO:

7:5 Agnieszka Radwańska w trzeciej rundzie! Były dwa podwójne błędy Hiszpanki, meczbol dla Polki – znów niewykorzystany – później przewaga Torro-Flor, a następnie skuteczny forhend Radwańskiej i na koniec bekhendowy błąd Hiszpanki.

6:5 Teraz lepszy gem w wykonaniu Radwańskiej. Nie licząc podwójnego błędu, Polce nie można niczego zarzucić.

18:23 Do trzeciej rundy awansowała Na Li. Na korcie centralnym Chinka wygrała 6:2, 6:2 z Sofią Arvidsson. I Li znów okazała się szybsza od Polki – w poprzedniej rundzie również zakończyła swój mecz przed Radwańską.

5:5 Torro-Flor doprowadza niestety do wyrównania w drugim secie. W końcówce będą nerwy, szczególnie, że Radwańska już się denerwuje. Trudno się dziwić. Po pierwszej partii taki scenariusz wydawał się wręcz nierealny.

5:4 Radwańska nie wykorzystała meczbola! Było w tym gemie 40-30, ale Hiszpanka nie odpuściła, wyszła z popbramkowej sytuacji i przełamała Polkę. Czy Agnieszce uda się zakończyć spotkanie przy podaniu rywalki?

18:16 A do trzeciej rundy jako pierwsza awansowała Anastazja Pawliuczenkowa. Rozstawiona z numerem 32 Rosjanka pokonała 6:4, 6:0 Ashleigh Barty. To właśnie ona będzie kolejną rywalką zwyciężczyni meczu Radwańskiej z Torro-Flor.

5:3 I jest break dla Polki! Radwańska rozpoczęła gem serwisowy rywalki od stano 0-30, ale później Hiszpanka wygrała trzy kolejne akcje. Po tym jednak popełniła dwa podwójne błędy i na koniec wpakowała bekhend w siatkę.

A tak Agnieszka Radwańska prezentuje się w trakcie dzisiejszego spotkania:

""

18:07 Swoją drogę sędzia główna wyjątkowo ostro zabiega o porządek na trybunach. Strach się bać.

4:3 Szybki gem dla Radwańskiej. Polka zakończyła go asem serwisowym.

3:3 Agnieszka odrabia stratę. Po trzech błędach Hiszpanka Polka miała break pointa. Torro-Flor by go obroniła bekhendem po linii, ale sędzia liniowy wywołał aut, a po weryfikacji tej decyzji po challenge’u sędzia główna zarządziła powtórkę punktu. Którą już wygrała Radwańska.

2:3 Niestety Radwańska po raz drugi w tym secie traci podanie. Hiszpanka opiera swoją grę na mocnym forhendzie. W tym gemie popisała się również świetnym stop wolejem z bekhendu. Zwycięstwo jednak nie przyjdzie Polce tak łatwo, jak mogło się wydawać w pierwszym secie.

2:2 Zrobiło nam się całkiem ciekawe spotkanie. Od początku drugiej partii Torro-Flor znacznie częściej trafia w kort swoim atomowym forhendem, przez co zaskakiwana Polka częściej się myli i nie może sobie pozwolić na taką swobodę uderzeń jak wcześniej.

2:1 Trwa bardziej zacięty fragment meczu, Radwańska popełnia nieco więcej błędów. Nie pomyliła się za to w ostatniej akcji, w której popisała się świetnym bekhendem po linii, skrótem, a następnie znakomitym odegraniem kontrskrótu rywalki.

1:1 Hiszpanka wraz z początkiem drugiego seta zaczęła grać znacznie lepiej, ale Radwańska zdołała powstrzymać jej forhendową szarżę i od razu zdobyła przełamanie powrotne.

0:1 I mamy małą niespodziankę na początku drugiego seta. Torro-Flor przełamuje Radwańską. Tym razem ryzykowna gra z końcowej linii przyniosła oczekiwany skutek – Polka zdobyła tylko jeden punkt. Przypomnijmy, że w meczu pierwszej rundy Polka również przeżyła krótki okres dekoncentracji na początku drugiej partii.

17:28 Agnieszka Radwańska jest na najlepszej drodze do awansu do trzeciej rundy US Open. Aż miło patrzeć na tak grającą Polkę.

6:0 Po 21 minutach Agnieszka Radwańska wygrywa pierwszego seta. Torro-Flor postawiła teraz wszystko na jedną kartą, chcąc koniecznie zdobyć honorowego gema, ale umiejętności starczyło jej tylko na doprowadzenie do stanu 40-30. Później trzy punkty zdobyła Polka.

5:0 Profesor Radwańska w akcji. W tym gemie zabawiła się z Hiszpanką, fundując jej dwie popisowe akcje – jedną zakończoną wolejem, drugą minięciem. Torro-Flor po prostu nie jest w stanie przeciwstawić się tak grającej Polce.

4:0 Radwańska chyba oglądała wczorajsze mecze Sary Errani i Wiktorii Azarenki. Na razie Polka jest na najlepszej drodze do odprawienia rywalki na rowerze. Dość powiedzieć, że Torro-Flor zdobyła do tej pory tylko 4 punkty. W tym gemie jeden, ale za to po długiej wymianie zakończonej kończącym forhendem.

17:16 Na korcie centralnym za moment rozpocznie się spotkanie Na Li z Sofią Arvidsson. Będzie to kolejny korespondencyjny wyścig Polki i Chinki – w pierwszej rundzie również walczyły równolegle na dwóch głównych nowojorskich kortach. Tylko wtedy Radwańska grała na Arthur Ashe Stadium.

3:0 To pierwsze spotkanie Radwańskiej z Torro-Flor. Polka często powtarza, że w takich sytuacjach potrzebuje trochę czasu, aby rozpracować grę rywalki. Tym razem idzie to Polce wyjątkowo sprawnie. Isia znów utrzymuje podanie i powiększa przewagę.

17:12 Kilka słów o Torro-Flor: ma 21 lat, pochodzi i mieszka w Villenie, a w rankingu WTA zajmuje aktualnie 103. miejsce., ale jeszcze kilka tygodni temu była 64. W Wielkim Szlemie jeszcze nigdy nie przebiła się przez drugą rundę, a jedyny w tym sezonie singlowy ćwierćfinał osiągnęła w Bogocie.

2:0 Mecz na razie jest dość nudny. Ale to dobrze. Torro-Flor ma problemy z trafianiem w kort, a spore brawa zebrała po zdobyciu pierwszego w tym spotkaniu punktu. Jak dotąd jedynego.

17:08 Polka znów rywalizuje z Hiszpanką. W pierwszej rundzie tegorocznego US Open Radwańska szybko uporała się z Silvią Soler-Espinosą – US Open: pewne otwarcie Radwańskiej. Również gładko swój pierwszy mecz w turnieju wygrała Maria-Teresa Torro-Flor. 21-letnia Hiszpanka nadspodziewanie łatwo pokonała Marinę Erakovic, tracąc tylko cztery gemy.

1:0 Pierwszego gema bez najmniejszych problemów wygrywa Polka. Torro-Flor nie zdobyła jeszcze ani jednego punktu.

17:07 Rzpoczęło się już spotkanie. Jako pierwsza serwuje Agnieszka Radwańska.

17:01 Spotkanie Radwańskiej z Torro-Flor odbędzie się na korcie Louisa Armstronga. Tenisistki już się rozgrzewają.