US Open: porażka Przysiężnego

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Michał Przysiężny nie zdołał sprawić niespodzianki. W pierwszej rundzie US Open polski tenisista przegrał z Julienem Benneteau 4:6, 7:5, 4:6, 4:6.

Przysiężny po raz trzeci wystąpił w turnieju głównym US Open i niestety po raz trzeci zakończył rywalizację w Nowym Jorku na pierwszej rundzie. Polak podjął wyrównaną rywalizację z wyżej notowanym Francuzem, jednak bardziej skuteczny w kluczowych momentach był Benneteau.

Można żałować szczególnie czwartego seta, w którym Przysiężny wygrał dwa pierwsze gemy, ale przewagę szybko roztrwonił.

Tak relacjonowaliśmy mecz Polaka z Francuzem:

4:6 Niestety, to już koniec. Benneteau pieczętuje zwycięstwo swoim podaniem, wygranym do 15.

4:5 Jeszcze walczymy. Od 0-15 cztery kolejne punkty dla Ołówka. Liczymy na jeszcze jeden zwrot sytuacji na korcie.

3:5 Pewny gem serwisowy Francuza, wygrany na sucho. Benneteau krok od drugiej rundy.

3:4 Niestety, Benneteau o krok od wygrania meczu. Przysiężny prowadził 40-30, ale gema wygrać nie zdołał. Trzy punkty z rzędu i break dla Francuza.

3:3 Gem pewnie, do 15, wygrany przez Benneteau. Francuz zaserwował pierwszego w tym secie asa.

3:2 Było groźnie, Francuz prowadził już 40-15. Pierwszego break pointa nasz reprezentant wybronił asem, tak samo zakończył też gema, wygrywając cztery punkty z rzędu.

19:38 Meldunek z meczu Łukasza Kubota – powtórka z rozrywki, Nieminen prowadzi już 3:2.

2:2 Polak dobrze zaczął, było bowiem 0-30. Później cztery punkty zdobył jednak rywal i doprowadził do remisu.

2:1 Benneteau bardzo szybko odrabia straty. Przysiężny prowadził już 30-15, ale potem przegrał trzy kolejne punkty.

19:31 U Kubota na razie powtórka z pierwszego seta – 2:1 dla Polaka i serwis. Oby tym razem tę przewagę udało się utrzymać.

2:0 Jest przełamanie! Benneteau zaczął od wygranego punktu, ale później lepszy był już Przysiężny. Podwójny błąd serwisowy rywala dał naszemu reprezentantowi dwa break pointy. Michał wykorzystał juz pierwszego z nich.

1:0 Dobry początek "Ołówka", Polak przy własnym podaniu wygrywa do 15.

4:6 Benneteau wygrywa bez najmniejszych problemów, "na sucho". W setach to Francuz prowadzi więc 2-1.

4:5 Zacięty gem, w którym Przysiężny wygrywa na przewagi. Za chwilę to rywal będzie jednak serwował na wygraną w secie.

19:16 Łukasz Kubot dał się przełamać w najważniejszym momencie i w pierwszym secie meczu z Jarkko Nieminenem przegrał 5:7.

3:5 Zaczęło się od punktu wygranego przez Przysiężnego, ale później Benneteau kontrolował przebieg gry i zdobył cztery kolejne punkty.

3:4 Poza jednym gemem mamy na razie powtórkę z drugiej partii. Serwujący pewnie wygrywają swoje gemy, tym razem Przysiężny zwycięża do 15.

2:4 Benneteau rewanżuje się pięknym za nadobne, również wygrywa do zera.

2:3 Bardzo dobra odpowiedź Przysiężnego – gem wygrany do zera, z jednym asem serwisowym.

1:3 Francuz pewnie powiększa przewagę, wygrywając do 15.

19:00 U Kubota i Nieminena bez breaków od czasu ostatniego meldunku. Jest remis 4:4, serwuje Fin.

1:2 Niestety, mamy przełamanie na korzyść Francuza. Od początku gem był bardzo wyrównany, ale gdy Przysiężny zaserwował asa i wyszedł na prowadzenie 40-30, wydawało, się że wygra tego gema. Stało się inaczej, trzy kolejne piłki wygrał Benneteau i to on wychodzi na prowadzenie.

1:1 Przysiężny starał się nawiązać walkę z rywalem, było po 30, ale kolejne dwa punkty i gema wygrał Benneteau.

18:50 A u Kubota już nieco gorzej. Nieminen prowadzi 3:2, na razie bez przewagi przełamania.

18:49 Za chwilę na korcie pojawią się Jerzy Janowicz i Maximo Gonzalez. Relację z tego spotkania przeprowadza Tomasz Krasoń.

1:0 Przysiężny poszedł za ciosem – pierwszego gema w trzeciej partii wygrywa "na sucho".

18:43 Zaczął się też mecz Kubota z Nieminenem. Zaczął się dobrze – Polak prowadzi 2:1, ma przewagę przełamania.

7:5 Jest set dla Polaka! Benneteau zaczął w najgorszy możliwy sposób – od dwóch podwójnych błędów serwisowych. Po chwili Przysiężny wygrał kolejny punkt i miał trzy piłki setowe. Wykorzystał drugą z nich i w całym meczu mamy remis!

6:5 Bardzo długi i bardzo ważny gem dla Polaka. Po podwójnym błędzie serwisowym zrobiło się 15-30 i choć Przysiężny wygrał dwa kolejne punkty, to gra toczyła się na przewagi. W niej "Ołówek" obronił dwa break pointy, a po chwili wygrał gema.

5:5 Kolejny gem do zera dla serwującego. Wszystko wskazuje na to, że za kilka minut będziemy świadkami tie breaka.

5:4 Fenomenalna dyspozycja serwisowa Przysiężnego trwa, Znów gem "na sucho", znów as serwisowy, a trwało to niecałą minutę!

4:4 Francuz nie pozostaje dłuższy naszemu reprezentantowi i także wygrywa "na sucho".

4:3 Świetny gem w wykonaniu Przysiężnego. Cztery błyskawicznie zdobyte punkty, jeden as serwisowy.

3:3 Wciąż bez jakichkolwiek szans na przełamanie. Tym razem Benneteau wygrywa do 15.

3:2 W drugiej partii Polak jest jak na razie bardzo regularny. Po raz trzeci wygrywa serwis do 30.

2:2 Było 15-30, ale potem Benneteau zaserwował dwa asy i zakończył gema przy pierwszej możliwej okazji. Nadal bez przełamań.

2:1 Na razie obaj tenisiści przy własnym podaniu spisują się bez zarzutu. Przysiężny wygrywa do 30, kontrolując przebieg całego gema od początku do końca.

1:1 Szybka odpowiedź Benneteau – cztery punkty dla Francuza i gem wygrany "na sucho".

1:0 Znów nie zaczęło się dobrze, bo dwie pierwsze piłki padłu łupem Benneteau. Później cztery kolejne punkty wygrał jednak Przysiężny (w tym jeden asem) i nie dał się przełamać.

4:6 Przysiężny walczył o wyrównanie stanu seta, było nawet po 30, gdy rywal popełnił podwójny błąd serwisowy, ale później dwa punkty i całego seta wygrał Benneteau. Przy lepszej skuteczności przy własnym podaniu z Francuzem z pewnością można jednak dziś powalczyć.

4:5 Tym razem świetny, wygrany do 15 gem serwisowy Polaka. Dwa z czterech punktów zapewniły Przysiężnemu asy serwisowe.

3:5 Gramy dalej! Przysiężny przy serwisie rywala wygrał trzy punkty z rzędu i zdobył drugie przełamanie. Wciąż ma jednak sporą stratę.

2:5 Niestety, mamy przełamanie. Przysiężny prowadził w tym gemie 40-30, ale potem przegrał trzy punkty z rzędu i Benneteau za chwilę serwował będzie na seta.

2:4 Benneteau gema zaczął asem i tak samo go zakończył. W międzyczasie dwa punkty wygrał Przysiężny, ale nie wystarczyło to na dobrze serwującego w tym gemie rywala, który za każdym razem trafiał pierwszym podaniem.

2:3 Nasz reprezentant zaczyna wchodzić w mecz. Przy swoim podaniu wygrał do 30, kończąc gema dwoma asami serwisowymi.

1:3 Coś drgnęło w grze Przysiężnego. Polak dość szybko wywalczył dwa break pointy i choć pierwszego po bardzo długiej akcji obronił rywal, to przy drugiej okazji "Ołówek" wywalczył breaka.

0:3 Fatalny początek Polaka. Tym razem gładko, do zera, przegrane własne podanie. Bardzo szybko to idzie.

0:2 Benneteau wygrywa natomiast swój serwis w minutę. Cztery szybkie punkty dla Francuza, w tym jeden as serwisowy.

0:1 Zaczęło się bardzo źle, bo od podwójnego błędu serwisowego Polaka. Benneteau szybko uzyskał dwa break pointy i wykorzystał drugiego z nich. U Przysiężnego nie funkcjonuje na razie serwis – pierwszym podaniem trafił tylko raz.

17:15 Zaczynamy, jako pierwszy serwuje Polak.

17:08 Obaj tenisiści są już na korcie, trwa rozgrzewka.

17:02 Benneteau ostatnio mierzył się w Montrealu z Jerzym Janowiczem. Postawił Polakowi trudne warunki, ale to nasz reprezentant wygrał 2-1.

16:59 Zdecydowanym faworytem tego pojedynku jest oczywiście rozstawiony z numerem 31 Francuz. Obaj Panowie zagrają ze sobą po raz pierwszy.

16:57 Dzisiejszy dzień zapowiada się pasjonująco, także z polskiego punktu widzenia. Około 18:30 na kortach powinni pojawić się także Łukasz Kubot i Jerzy Janowicz.

16:55 Przysiężny i Benneteau o godzinie 17 powinni pojawić się na korcie numer 4. Niestety, z tego kortu nie ma przekazu telewizyjnego.