US Open: niewykorzystana szansa Kani

/ Tomasz Krasoń , źródło: usopen.org/własne, foto: Artur Rolak

Paula Kania nie wykorzystała sporej szansy na awans do finałowej fazy eliminacji US Open. W drugim meczu w Nowym Jorku uległa Patrici Mayr-Achleitner, przegrywając 6:1, 4:6, 6:7(4).

Początek meczu w wykonaniu Kani był po prostu miażdżący. 20-letnia sosnowiczanka w ciągu zaledwie 24 minut wygrała pierwszego seta, oddając rozstawionej z „trzydziestką” rywalce tylko jednego gema. Gra stała się bardziej zacięta w drugiej odsłonie. Mayr-Achleitner w końcu zaczęła wygrywać swoje gemy serwisowe, ale można było zachować optymizm, gdyż Kania również świetnie radziła sobie przy swoim podaniu. Niestety w końcówce seta to bardziej doświadczona Austriaczka zdobyła breaka i zwyciężyła 6:4.

Polka nie załamała się takim przebiegiem wydarzeń i w trzeciej odsłonie walczyła bardzo dzielnie. Dość powiedzieć, że przy stanie 5:5 na sucho przełamanie podanie Austriaczki i dzięki czemu przy jej nazwisku pojawiła się magiczna formuła „serving for the match”. Niestety Kania nie wykorzystała swojej szansy. Łatwo oddała podanie, a w tie breaku od początku pozwoliła Mayr-Achleitner narzucić warunki gry. Austriaczka w decydującej rozgrywce zwyciężyła 7-4 i to ona cieszyła się z awansu do trzeciej, finałowej fazy eliminacji US Open.

Dla Kani był to trzeci start w wielkoszlemowych eliminacjach. Najlepszy wynik osiągnęła w debiucie, podczas Roland Garros, gdy dotarła do trzeciej rundy. Za występ w Nowym Jorku 20-letnia Polka otrzyma 40 punktów rankingowych, dzięki którym prawdopodobnie wróci do drugiej setki klasyfikacji WTA.

Porażka Kani oznacza, że w nowojorskich eliminacjach nie ma już Polek. Chwilę wcześniej z turniejem pożegnała się Katarzyna Piter, która uległa Kurumi Narze. Pogromczynie naszych tenisistek spotkają się w bezpośrednim meczu o awans do imprezy głównej. Trzecia z Polek, Magda Linette, odpadła w pierwszej rundzie eliminacji.