US Open: porażka Piter

/ Tomasz Krasoń , źródło: usopen.org/własne, foto: AFP

Na drugiej rundzie eliminacji zakończyła swój debiutancki występ w Wielkim Szlemie Katarzyna Piter. 22-letnia poznanianka przegrała 3:6, 6:7(4) z Kurumi Narą.

W obu setach Polka jako pierwsza wychodziła na prowadzenie, ale nie była w stanie dowieźć wypracowanej przewagi do końca partii. W pierwszej odsłonie rozstawiona z „siódemką” Nara wygrała dość wyraźnie – z przełamaniem na koncie triumfowała 6:3. Drugi set zaczął się po myśli Piter. Polka prowadziła 3:1 i wówczas mecz przerwano z powodu opadów deszczu. Po powrocie na kort poznaniance udało się zdobyć jeszcze jednego gema, ale później Nara przystąpiła do odrabiania strat. 109. na liście WTA Japonce udało się doprowadzić do zaciętej końcówki, której zwieńczeniem był tie break. Nara lepiej go rozpoczęła, przy zmianie stron prowadziła 4-2. Kolejne dwie akcje trafiły jednak na konto Piter i mogło się wydawać, że Polka nawiąże jeszcze walkę. Niestety tak się nie stało. 21-letnia Japonka wygrała 7-4 i to właśnie ona awansowała do finałowej fazy eliminacji.

A o awans do turnieju głównego Kurumi Nara zagra ze zwyciężczynią meczu Pauli Kani z Patricią Mayr-Achleitner. Miejmy nadzieję, że 20-letnia sosnowiczanka wygra swój czwartkowy pojedynek, a następnie pomści starszą o rok koleżankę z reprezentacji.

Za awans do drugiej rundy eliminacji US Open Katarzyna Piter otrzyma 40 punktów do rankingu WTA. Dzięki nim po raz kolejny poprawi swoje najlepsze osiągnięcie na liście singlistek.