Bydgoszcz: czarny piątek Polaków

/ Tomasz Krasoń , źródło: itftennis.com/własne, foto: itftennis.com

Żadnemu z naszych tenisistów nie udało się awansować do najlepszej czwórki turnieju ITF w Bydgoszczy (pula nagród 15 tysięcy dolarów). W ćwierćfinale porażki ponieśli Piotr Gadomski, Paweł Ciaś i Kamil Majchrzak.

Największe nadzieje wiązaliśmy z występem Piotra Gadomskiego. Rozstawiony z „piątką” 22-latek dobrze spisywał się w poprzednich polskich futuresach i pewnie przebrnął przez dwie pierwsze rundy bydgoskiego turnieju. W ćwierćfinale warszawianin musiał jednak uznać wyższość Kyle’a Edmunda. Notowany nieznacznie wyżej Brytyjczyk triumfował 7:6(5), 6:2. Gadomski w ciągu całego spotkania tylko raz odebrał rywalowi podanie.

W półfinale Kyle Edmund zmierzy się z Benjaminem Balleretem, który w pokonanym polu zostawił Pawła Ciasia. Nasz 19-latek w poprzednich rundach wygrywał z rodakami i pierwsza konfrontacja z rywalem z zagranicy okazała się przeszkodą nie do przejścia. Szczególnie, że rywal był wymagający – Balleret to 508. tenisista świata, rozstawiony w Bydgoszczy z „szóstką”. Ciaś walczył dzielnie, ale przegrał 2:6, 4:6.

Jako jedyny z biało-czerwonych seta w ćwierćfinale wygrał Kamil Majchrzak. Nasz junior grający w Bydgoszczy z dziką kartą walczył z Markiem Michalicką. Doświadczony Czech po pewnym zwycięstwie w pierwszej partii wyraźnie spuścił z tonu, co umiejętnie wykorzystał 17-latek z Piotrkowa Trybunalskiego, wygrywając drugiego seta 6:2 i doprowadzając do wyrównania. W trzeciej, najbardziej wyrównanej odsłonie, Michalicka okazał się lepszy i zwyciężył 6:4.

Stawkę półfinalistów uzupełnił Rui Machado. Rozstawiony z „trójką” Portugalczyk awansował do najlepszej czwórki po kreczu rywala. Przy stanie 1-1 w setach Prajnesh Gunneswaran poddał spotkanie.

Polacy na pewno będą się mogli cieszyć z triumfu w grze podwójnej. Pytaniem pozostaje, czy w deblu wygra jeden, czy dwóch naszych tenisistów. W finale najwyżej rozstawieni Andriej Kapaś i Grzegorz Panfil spotkają się bowiem z Adamem Chadajem i jego czeskim partnerem, Markiem Michalicką.