Cincinnati: półfinał nie dla Polaków

/ Tomasz Krasoń , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski odpadli w ćwierćfinale turnieju ATP w Cincinnati. Polacy przegrali 4:6, 2:6 z rozstawionymi z „dwójką” Marcelem Granollersem i Markiem Lopezem.

Tym samym nie powtórzył się wynik sprzed tygodnia, kiedy to Polacy okazali się lepsi od Hiszpanów w ćwierćfinale Rogers Cup. W Montrealu Fyrstenberg i Matkowski wygrali po wyrównanym, trzysetowym spotkaniu. W Cincinnati mecz był niestety bardziej jednostronny – w pierwszej partii nasi debliści nie wykorzystali ani jednego z czterech break pointów, a sami niestety stracili podanie, przez co przegrali seta 4:6. Druga odsłona to popis rozstawionych z „dwójką” Hiszpanów. Granollers i Lopez stracili przy swoim podaniu tylko trzy punkty, a Polaków przełamali dwukrotnie. Po 64 minutach gry triumfowali 6:4, 6:2.

Fyrstenberg i Matkowski wyrównali swój najlepszy wynik w Cincinnati. Od 2008 roku nieprzerwanie dochodzą w Western & Southern Open do fazy ćwierćfinałowej. Polacy otrzymają 180 punktów rankingowych oraz 22 780 dolarów do podziału. Przypomnijmy, że Fyrstenberg i Matkowski zajmują czwarte miejsce w klasyfikacji najlepszych par sezonu.

Ćwierćfinał debla:
M. Granollers, M. Lopez (Hiszpania, 2) – M. Fyrstenberg, M. Matkowski (Polska) 6:4, 6:2