Cincinnati: spektakularne zwycięstwo Radwańskiej!

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: Peter Figura

To był tenisowy nokaut! Agnieszka Radwańska w 50 minut wygrała z Jeleną Wiesniną 6:0, 6:2 i w znakomitym stylu awansowała do ćwierćfinału turnieju w Cincinnati. Teraz Polkę czeka ciężki pojedynek z Na Li.

Zarówno wczoraj, jak i dzisiaj Radwańska swój mecz rozgrywała na korcie numer „3”. Obiekt ten okazał się dla naszej tenisistki wyjątkowo szczęśliwy, gdyż w drugiej rundzie oddała cztery gemy Varvarze Lepchenko, zaś dziś zaledwie dwa Wiesninie.

W pierwszym secie Radwańska grała niemal perfekcyjnie, przegrała w nim zaledwie siedem piłek, z czego dwie przy swoim podaniu! W drugiej partii co prawda krakowianka raz straciła swoje podanie, ale nie miało to większego znaczenia, gdyż Rosjance tylko raz udało się utrzymać serwis. Mecz nie trwał nawet godziny! Było to czwarte zwycięstwo krakowianki nad Wiesniną, w ich piątej konfrontacji.

W ćwierćfinale Agnieszka Radwańska zagra w szlagierowym spotkaniu z Na Li, która dziś uporała się w dwóch setach z Angelique Kerber (6:4, 6:4). Będzie to dwunasty mecz Polki z Chinką, a „Isia” stanie przed szansą wyrównania bilansu tych pojedynków. W ich ostatniej potyczce lepsza była Radwańska, która po znakomitym spotkaniu, wygrała w ćwierćfinale Wimbledonu 7:6(5), 4:6, 6:2.