Cincinnati: świetny mecz Janowicza i Kubota

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: własne/atpworldtour.com, foto: AFP

Zaledwie 52 minut potrzebowali Jerzy Janowicz i Łukasz Kubot, aby awansować do drugiej rundy debla w Cincinnati. Polacy pokonali 6:1, 6:4 Philippa Kohlschreibera i Janko Tipsarevicia.

O ile w singlu ani Janowiczowi ani Kubotowi nie poszło, o tyle w grze podwójnej rozpoczęli zmagania od pewnego zwycięstwa. Polacy bardzo dobrze serwowali, wygrywając po pierwszym podaniu 86% punktów. Tylko raz przydarzył im się gorszy moment, kiedy przegrali swój serwis – był to jednocześnie jedyny stracony gem w pierwszej partii, w której nasi zawodnicy zdemolowali Kohlschreibera i Tipsarevicia.

Drugi set był bardziej wyrównany, ale najważniejsze, że Janowicz i Kubot pilnowali własnych gemów. Nie dali rywalom żadnej szansy na przełamanie, a sami znaleźli sposób na zdobycie jednego breaka. To wystarczyło, aby wygrać 6:4, i awansować do drugiej rundy.

Pierwsza runda debla:
Jerzy Janowicz, Łukasz Kubot (Polska) – Philipp Kohlschreiber, Janko Tipsarević (Niemcy, Serbia) 6:1, 6:4