Cincinnati: leworęczna Amerykanka znów na drodze Radwańskiej

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: AFP

Varvara Lepchenko będzie rywalką Agnieszki Radwańskiej w drugiej rundzie turnieju „Premier 5” w Cincinnati. 27-letnia Amerykanka wygrała dziś z Flavią Pennettą 6:2, 2:6, 6:2.

Mech Lepchenko z Włoszką trwał godzinę i 48 minut. W decydującym secie wyraźną przewagę uzyskała tenisistka ze Stanów Zjednoczonych, która serwował już przy stanie 4:1. Pennetta w tym momencie odrobiła stratę jednego z breaków, ale następnie przegrała dwa kolejne gemy.

Varvara Lepchenko zajmuje aktualnie czterdzieste miejsce w rankingu. W tym roku osiągnęła dwa ćwierćfinały w rozgrywkach WTA, w maju w Brukseli, zaś pod koniec lipca w Stanford. W tej drugiej imprezie przegrała walkę o półfinał właśnie z Agnieszką Radwańską. Mecz ten miał trzysetowy przebieg, a krakowianka zwyciężyła 7:6(2), 3:6, 6:3. Łącznie grały one ze sobą czterokrotnie i za każdym razem górą była nasza tenisistka.

Warto odnotować, iż pochodząca z Uzbekistanu Lepchenko jest zawodniczką leworęczną.

Varvara Lepchenko (USA) – Flavia Pennetta (Włochy) 6:2, 2:6, 6:2