Izmir: kolejny sukces Piter!

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: PZT

Katarzyna Piter wygrała kolejny mecz turnieju ITF w Izmirze i awansowała do ścisłego finału. W półfinale pokonała Chiaki Okadaue 4:6, 6:1, 6:3.

Obie tenisistki przed dojściem do półfinału stoczyły trzy ciężkie pojedynki. Lekką faworytką była wyżej notowana Piter, rozstawiona w turnieju z numerem osiem. Pierwsza partia nie potoczyła się jednak po myśli naszej reprezentantki. Polka była gorsza o jedno przełamanie i przegrała 4:6.

Drugi set był już zupełnie inny. Tym razem to Polka zdecydowanie rządziła na korcie. Oddała rywalce tylko jednego gema i zwyciężyła 6:1. W trzeciej odsłonie o zwycięstwo było już ciężej, ale znów triumfowała nasza reprezentantka, wygrywając cały mecz 4:6, 6:1, 6:3.

W finale Piter zmierzy się z Ana Vrljić z Chorwacji, która pokonała 6:2, 6:3 Dankę Kovinić. Chorwatka w drodze do finału nie straciła jeszcze seta, nasza reprezentantka stoczyła za cztery długie, trzysetowe pojedynki.