Montreal: Fyrstenberg i Matkowski zagrają w ćwierćfinale

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski wygrali swój drugi mecz w Montrealu. Polacy pokonali Maxa Mirnego oraz Horię Tecau 6:2, 4:6, 12-10, gwarantując sobie tym samym miejsce w ćwierćfinale.

Mecz trwał godzinę i 26 minut. Polacy w pierwszym secie wykazali się znakomitą skutecznością przy break pointach (3 na 3). W drugiej partii tak dobrze już nie było i mecz rozstrzygnął się w niezwykle zaciętym super tie breaku. Na szczęscie ostatnie słowa należało do Fyrstenberga i Matkowskiego.

W ćwierćfinale rywalami Polaków będą rozstawieni z numerem dwa Marcel Granollers i Marc Lopez lub Grigor Dimitrow i Philipp Kohlschreiber.

Druga runda debla:
M. Fyrstenberg, M. Matkowski (Polska) – M. Mirny, H. Tecau (Białoruś, Rumunia, 6) 6:2, 4:6, 12-10