Toronto: Radwańska ze Stephens o 17

Agnieszka Radwańska zagra dziś o awans do ćwierćfinału Rogers Cup w Toronto ze Sloane Stephens. Mecz ten zainauguruje rywalizację na korcie centralnym i rozpocznie się o godzinie 17 (czasu w Polsce).

20-letnia Amerykanka wygrała w środę z Moną Barthel 6:3, 4:6, 6:3. Spotkanie trwało godzinę i 44 minuty, a Stephens wykorzystał w nim 6 z 10 okazji na przełamanie.

Pochodząca z Florydy tenisistka jest objawieniem tegorocznego sezonu, aczkolwiek prezentuje mocno niestabilną formę. W styczniu zaskoczyła tenisowy świat osiągając półfinał Australian Open, eliminując po drodze Serenę Williams. Następnie przyszła seria słabszych wyników, ale w kolejnych turniejach wielkoszlemowych znów przypomniała o sobie (czwarta runda Roland Garros i przede wszystkim ćwierćfinał Wimbledonu). Rywalizację w US Open Series Amerykanka rozpoczęła jednak wyjątkowo nieudanie, przegrywając w pierwszej rundzie turnieju w Waszyngtonie z Olgą Puczkową 5:7, 3:6.

Agnieszka Radwańska i Sloane Stephens zagrają ze sobą po raz trzeci. W obu dotychczasowych konfrontacjach górą była krakowianka, ale za każdym razem triumfując w trzech setach – rok temu w Cincinnati 6:1, 4:6, 6:4 oraz w tym roku w Miami 4:6, 6:2, 6:0.

Polka i Amerykanka rozpoczną swój mecz o godzinie 11 czasu lokalnego (17 w Polsce) i pokazany zostanie on w TVP Sport.Zwyciężczyni tego meczu zagra w ćwierćfinale z Sarą Errani lub Alize Cornet.