Toronto: szybka porażka Rosolskiej

/ Tomasz Krasoń , źródło: wtatennis.com/własne, foto: Archiwum Tenisklubu

Alicja Rosolska nie miała żadnych szans w meczu z Bethanie Mattek-Sands w pierwszej rundzie eliminacji turnieju Rogers Cup w Toronto. Polska deblistka przegrała z 56. rakietą świata 1:6, 2:6.

Tak się należało spodziewać Rosolska nie była w stanie zagrozić Mattek-Sands. Doświadczonka Amerykanka sprawiała dużo problemów Polce serwisem – Ala zdobyła raptem 11 punktów przy podaniu rywalki, ale w drugiej odsłonie udało jej się zdobyć breaka. Rosolska w obu partiach wygrała swoje gemy serwisowe po razie. Mecz trwał 55 minut i zakończył się wynikiem 1:6, 2:6.

Dla Alicji Rosolskiej po raz trzeci tego lata wystąpiła w eliminacjach turnieju WTA. Polce nie udało się zdobyć ani jednego seta. Dla 27-letniej warszawianki najważniejsze są jednak starty w grze podwójnej. Przed rokiem w Rogers Cup najlepsza była inna polska deblistka Klaudia Jans-Ignacik. Świeżo upieczona mama odniosła przed rokiem życiowy sukces w parze z Kristiną Mladenovic.