Bad Saulgau: Kawa w drugiej rundzie

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: Artur Rolak

Katarzyna Kawa od zwycięstwa rozpoczęła udział w turnieju ITF w niemieckim Bad Saulgau. Polka pokonała reprezentantkę gospodarzy, Laurę Schaeder, 4:6, 6:4, 7:6(5).

Polka była faworytką w spotkaniu z blisko trzysta miejsc niżej notowaną rywalką, której udział w turnieju zagwarantowała przyznana przez organizatorów "dzika karta". Dla Kawy wcale nie było to jednak łatwe spotkanie.

W pierwszym secie dość niespodziewanie lepsza okazała się bowiem Schaeder. Obie tenisistki miały problemy z utrzymaniem własnego podania, ale to właśnie Niemka okazała się lepsza o jedno przełamanie i wygrała do czterech. Druga partia była bardzo zacięta, a wynik cały czas oscylował w okolicach remisu. Ostatecznie w ostatnim gemie to Niemka nie wykorzystała okazji na doprowadzenie do wyrównania, przegrała przy własnym serwisie i set padł łupem Kawy, która wygrała 6:4.

W trzeciej odsłonie od początku to nasza tenisistka wyszła na prowadzenie. Gdy było 5:2 dla niej i serwowała Schaeder, Kawa miała nawet piłkę meczową, ale nie zdołała jej wykorzystać. Ostatecznie po długiej grze na przewagi gema wygrała Niemka, potem przełamała Polkę, wygrała także kolejnego gema serwisowego i doprowadziła do remisu. Ostatecznie o losach spotkania rozstrzygnął dopiero tie break. W nim Kawa od początku objęła prowadzenie i miała trzy piłki meczowe. Pierwsze dwa meczbole Schaeder wybroniła jeszcze przy własnym serwisie, ale później to Polka serwowała i zakończyła mecz, wygrywając 7-5.

W drugiej rundzie nasza tenisistka zagra z Denisą Allertovą z Czech lub rozstawioną z numerem siedem Bośniaczką Jasminą Tinjić.

Katarzyna Kawa (Polska) – Laura Schaeder (Niemcy, WC) 4:6, 6:4, 7:6(5)