Porażka Agnieszki i Michaelli

/ Jarosław Skoczylas , źródło: australianopen.com, foto: Agencja Triada (jandscup.pl)

Agnieszka Radwańska występująca wraz z Michaellą Krajicek, odpadły już w pierwszej rundzie gry podwójnej podczas Australian Open. Polsko-holenderski w pojedynku rozgrywanym na korcie nr 21, musiał uznać wyższość pary tajwańsko-rosyjskiej, Su-Wei Hsieh i Ałła Kudriawcewa.

Początek spotkania był dobry da najlepszej polskiej tenisistki i najwyżej sklasyfikowanej Holenderki w światowym rankingu. Radwańska i Krajicek w pierwszym secie narzucały własny styl gry, dzięki czemu po 40 minutach objęły prowadzenie w meczu.

Później niestety nie było już tak kolorowo, ponieważ zarówno Hsieh i Kudriawcewa udowodniły, że nie przez przypadek są wyżej od Agnieszki w rankingu deblowym. Dwie kolejne partie były wyrównane, jednak padały łupem rywalek. Tajka i Rosjanka wygrały całe spotkanie po blisko dwóch godzinach walki.

Jest to najgorszy jak do tej pory wspólny występ Agnieszki Radwańskiej i Michaelli Krajicek. W ubiegłym roku zagrały one ze sobą trzy turnieje wielkoszlemowe – dwukrotnie dochodziły do trzeciej rundy, a raz do drugiej. Najprawdopodobniej to właśnie Holenderka nadal będzie partnerką deblową Polki w najważniejszych turniejach.

Wynik I rundy turnieju deblowego:
S.Hsieh, A.Kudriawcewa (Tajwan, Rosja) – A.Radwańska, M.Krajicek (Polska, Holandia) 4:6, 6:4, 6:4