Liberec: Panfil w turnieju głównym

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: Artur Rolak

Sukcesem zakończyły się dla Grzegorza Panfila eliminacje do Challengera w Libercu. W decydującej ich rundzie Polak pokonał Libora Salabę 6:3, 6:7(6), 6:2.

Zarówno Panfil, jak i Salaba pewnie zwyciężyli swoje mecze w poprzedniej rundzie. Zdecydowanym faworytem tego meczu był jednak notowany ponad 850 miejsc wyżej w rankingu ATP Polak.

Pierwszy set tylko to potwierdził. Panfil raz stracił co prawda własne podanie, ale sam przełamał rywala aż trzykrotnie i jego triumf w tej partii ani przez moment nie był zagrożony. Ostatecznie nasz reprezentant wygrał ją 6:3.

Druga odsłona była już dużo bardziej zacięta – obaj panowie przełamali się po razie i set zakończył się dopiero w tie breaku. W nim to Panfil jako pierwszy zdobył mini breaka, ale potem rywal odrobił straty i miał setbola. Polak zdołał go obronić, lecz później przegrał dla kolejne punkty i całego seta.

W trzeciej partii Panfil nie pozostawił już jednak rywalowi wątpliwości co do tego, komu należy się zwycięstwo. W trzecim jej gemie przełamał rywala, potem udało mu się to jeszcze raz i w całym meczu Polak triumfował 6:3, 6:7(6), 6:2.