Stanford: świetny mecz Radwańskiej

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Agnieszka Radwańska w bardzo dobrym stylu awansowała do finału turnieju WTA w Stanford. Polka nie dała szans Jamie Hampton, wygrywając 6:3, 6:2.

Polka była faworytką tego spotkania, ale wiadomo było, że Hampton nie wolno lekceważyć. Radwańska wygrała co prawda cztery z ostatnich pięciu dotychczasowych meczów z Amerykanką, ale to Hampton była górą w ostatnim meczu w Eastbourne.

Pierwsze trzy punkty w tym meczu we wręcz ekspresowym tempie padły łupem naszej reprezentantki, która jako pierwsza serwowała. Później w grze Polki coś się jednak zacięło, a kolejne pięć piłek wygrała Amerykanka, która wywalczyła tym samym przełamanie. Nasza reprezentantka szybko odrobiła jednak straty i po chwili mieliśmy już remis.

W piątym gemie Polka po raz drugi została przełamana, gdy przy swoim podaniu wygrała tylko jeden punkt. Od tego momentu to Radwańska rozdawała jednak karty. Turniejowa "jedynka" nie tylko natychmiast odrobiła straty i wyszła na prowadzenie przy własnym podaniu, ale po chwili po raz trzeci w tym meczu wywalczyła breaka. Przewagi już nie oddała i w całym secie zwyciężyła 6:3.

W drugim secie Radwańska była już zdecydowanie lepsza. Pomagała jej zresztą sama Hampton, która w trzecim gemie tej partii popełniła trzy podwójne błędy serwisowe, a przy trzecim break poincie wyrzuciła piłkę w aut i Polka wyszła na prowadzenie. To tylko się zresztą powiększało – nasza reprezentantka wygrała bowiem także trzy kolejne gemy i prowadziła już 5:1.

Hampton starała się jeszcze nawiązać walkę, ale było już na to za późno. Amerykanka wygrała przy własnym podaniu, a później przy serwisie Polki było już 15:30. W kolejnej wymianie również to rywalka Radwańskiej miała inicjatywę, ale wówczas Agnieszka popisała się fenomenalnym dropszotem, który trafił w samą linię i dał jej punkt. Kolejne dwie wymiany były już krótsze i także wygrane przez Polkę, dzięki czemu Radwańska mogła cieszyć się z wygranej 6:3, 6:2 i awansu do finału, w którym zmierzy się zz Dominiką Cibulkovą.