Tworzy się historia polskiego tenisa!

/ Michał Jaśniewicz , źródło: australianopen.com, foto: Agencja Triada (jandscup.pl)

Tegoroczny Australian Open już teraz przeszedł do historii polskiego tenisa! Po raz pierwszy bowiem dwie nasze zawodniczki zagrają w trzeciej rundzie turnieju wielkoszlemowego. W przed kilkunastu minutami zakończonym spotkaniu Marta Domachowska pokonała Sofię Arvidsson i dołączyła do Agnieszki Radwańskiej, która mecz drugiej rundy wygrała w nocy czasu polskiego!

Dla Marty Domachowskiej dzisiejszy mecz był już piątym spotkaniem w tym roku na kortach Melbourne Park. Polka musiała przedzierać się bowiem przez kwalifikacje, które wygrała bez straty seta, podobnie jak mecz pierwszej rundy z Mathilde Johansson. Dziś nasza zawodniczka co prawda seta straciła, ale decydujące słowo należało do urodzonej w Warszawie tenisistki.

Spotkanie Domachowskiej z Sofrią Arvidsson miało dosyć nietypowy przebieg i obfitowało w zwroty sytuacji. Mecz znakomicie rozpoczęła Polka, wygrywając dwa pierwsze gemy. Szwedka co prawda natychmiast odrobiła straty, ale następnie przegrała trzy kolejne gemy i zrobiło się 5:2 dla naszej tenisistki. Niestety Domachowska nie potrafiła postawić kropki nad „i”. Arvdisson jeszcze raz się poderwała i ponownie doścignęła Polkę, broniąc nawet w dziesiątym gemie dwie piłki setowe przy własnym podaniu. Obchodząca wczoraj swoje dwudzieste drugie urodziny Domachowska i tym się jednak nie zdeprymowała, w jedenastym gemie wygrywając własne podanie. Po zmianie stron Szwedka prowadziła już 40:15, ale następnie przegrała cztery kolejne piłki i tym samym całego seta!

W drugiej partii warunki od początku dyktowała Arvidsson, która znacznie poprawiła swoje podanie i doprowadziła do wyrównania stanu meczu, tracąc w drugim secie tylko jednego gema. Polska tenisistka w decydującej partii jeszcze raz potrafiła jednak odwrócić losy pojedynku i w trzecim secie to ona przegrała tylko jednego gema!

Marta Domachowska pokonując dziś Sofię Arvidsson po raz pierwszy w swojej karierze osiągnęła trzecią rundę turnieju wielkoszlemowego. W tej rywalką naszej tenisistki będzie rozstawiona z numerem dwudziestym czwartym Na Li. Chinka pokonała dziś 6:4, 6:3 Włoszkę Marię Elenę Camerin.