Stanford: Radwańska pokonała Schiavone

/ Antoni Cichy , źródło: wtatennis.com/własna, foto: AFP

Agnieszka Radwańska wygrała z Francescą Schiavone mecz drugiej rundy rozgrywek o randze WTA w amerykańskim Stanford.

Pojedynek z 32-letnią Włoszką był dla krakowianki pierwszym od czasu jej półfinałowej porażki na Wimbledonie. Po niespełna miesięcznej przerwie Polka wróciła zregenerowana i zaprezentowała się z dobrej strony. Wcześniej Radwańska z włoską tenisistką konfrontowała się siedmiokrotnie i czterokrotnie musiała uznać wyższość Schiavone. W czwartek nad ranem czasu polskiego wyrównała rachunki, dzięki wygranej 6:4, 6:3.

Obie zawodniczki często przegrywały własne podanie. Zarówno w pierwszym, jak i w drugim secie Radwańska przełamywała rywalkę aż trzykrotnie. Włoszka odpowiedziała czterema breakami. – To był ciężki mecz. Po raz pierwszy grałam po przerwie na twardej nawierzchni, a warunki nie należały do łatwych z powodu dużej lotności piłki. Serw nie był kluczowy w tym spotkaniu, ponieważ obie miałyśmy problemy z tym elementem. Musiałam przez to znaleźć inny sposób na wygraną – komentowała po meczu Radwańska.

W trzeciej rundzie turnieju w Stanford rozstawioną z „jedynką” Radwańską czeka mecz z Varvarą Lepchenko. Amerykanka, turniejowa „szóstka”, wygrała 6:4, 6:4 dopiero po siódmej piłce meczowej z Tamirą Paszek.

Agnieszka Radwańska (Polska, 1) – Francesca Schiavone (Włochy) 6:4, 6:3