Hamburg: Polacy lepsi od pary numer jeden!

/ Tomasz Krasoń , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski awansowali do półfinału turnieju ATP w Hamburgu. Polacy bez straty seta wygrali z najwyżej rozstawioną parą w imprezie, Marcelem Granollersem i Markiem Lopezem.

Dla Fyrstenberga i Matkowskiego to pierwszy wspólny występ od Roland Garros. Ten pierwszy w Paryży nabawił się bowiem kontuzji pleców i był zmuszony opuścić turnieje na kortach trawiastych, w tym Wimbledon. W Hamburgu nasz eksportowy duet deblowy wraca do rywalizacji i od razu pokazuje świetną formę.

W pierwszej rundzie Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski w dwóch setach wygrali z Paulen Hanleyem i Michalem Mertinakiem. W ćwierćfinale odnieśli kolejne przekonujące zwycięstwo, na dodatek nad parą numer jeden hamburskiego turnieju.

W pierwszym secie zarówno Polacy, jak i Hiszpanie, wywalczyli po jednym przełamaniu i konieczne było rozegranie tie breaku. W nim Mariusz i Marcin zwyciężyli do pięciu. W drugim secie nasi debliści okazali się bardziej skuteczni – sami obronili dwa break pointy, wykorzystując przy tym jedyną okazję na przełamanie. Fyrstenberg i Matkowski wygrali w drugiej partii 6:4, dzięki czemu wyeliminowali Granollersa i Lopeza.

Fyrstenberg i Matkowski pomścili tym samym Łukasza Kubota, który wraz z Jeremy Chardy musiał uznać wyższość Hiszpanów w pierwszej rundzie. Teraz Polacy będą mieli okazję na wyrównanie kolejnych rachunków. W półfinale zmierzą się bowiem z Lukasem Dlouhym i Martinem Klizanem, którzy na starcie imprezy ograli Tomasza Bednarka i Jerzego Janowicza.

Polacy zdobyli już w Hamburgu 180 punktów do rankingu ATP. To ważne z punktu widzenia walki o awans do kończących sezon mistrzostw ATP. Fyrstenberg i Matkowski, mimo opuszczenia kilku imprez na trawie, są dziesiątą parą sezonu.

Ćwierćfinał debla:
M. Fyrstenberg, M. Matkowski (Polska) – M. Granollers, M. Lopez (Hiszpania, 1) 7:6(5), 6:4