Hamburg: zwycięski bój Janowicza

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Jerzy Janowicz w drugiej rundzie turnieju ATP w Hamburgu długo męczył się z Robinem Haase. Ostatecznie Polak zwyciężył jednak 6:4, 3:6, 7:6(4).

W niemieckiej imprezie nasz najlepszy tenisista rozstawiony jest z numerem cztery, dzięki czemu w pierwszej rundzie miał wolny los. Haase dość długo męczył się natomiast z argentyńskim kwalifikantem, Diego Schwartzmanem, którego ograł w trzech setach. Na korzyść "Jerzyka" przemawiał też bilans bezspośrednich spotkań z Holendrem – obaj mierzyli się raz, podczas tegorocznego Rolanda Garros i to Polak wygrał 3-1.

To spotkanie od samego początku było bardzo wyrównane. W pierwszym secie Janowicz bez większego problemu utrzymywał własne podanie – nie dał rywalowi ani jednej szansy na przełamanie, nieco dłuższe były gemy serwisowe Holendra. W dziewiątym gemie Polakowi udało się przełamać rywala, gdy wykorzystał czwartego break pointa w tym meczu. Chwilę później Janowicz wykorzystał trzeciego setbola i wygrał seta 6:4.

Drugi set początkowo toczył się podobnie – Janowicz bez problemu wygrywał własny serwis, a także nie wykorzystał dwóch break pointów. Później podanie przestało jednak funkcjonować już tak dobrze i okazje do przełamania Polaka miał Haase. Wykorzystał czwartą z nich, całego seta wygrał 6:3 i o losach meczu musiała rozstrzygnąć trzecia partia.

Ta lepiej rozpoczęła się dla Janowicza, który jako pierwszy przełamał rywala i po pięciu gemach prowadził już 4:1. Kolejne trzy padły jednak łupem Holendra, któremu dość szybko udało się odrobić wszystkie straty. Przy stanie 5:4 dla Janowicza Haase miał spore problemy, bronił meczbola, ale ostatecznie wygrał długiego gema. Do końca meczu przełamań już nie mieliśmy i zakończył się on tie breakiem, w którym "Jerzyk" prowadził od samego początku i przy trzeciej piłce meczowej wygrał 7-4.

W kolejnej rundzie nasz tenisista zmierzy się z Fernando Verdasco, który w drugiej rundzie pokonał Roberto Bautistę-Aguta 6:4, 3:6, 6:2.

Jerzy Janowicz (Polska, 4) – Robin Haase (Holandia) 6:4, 3:6, 7:6(4)