Poznań: Panfil w ćwierćfinale!

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: Artur Rolak

Grzegorz Panfil wygrał z Peterem Gojowczykiem 6:3, 5:7, 6:3 i po raz drugi w karierze wystąpi w ćwierćfinale Poznan Open! Kolejnym rywalem leworęcznego Polaka będzie Damir Dżumhur.

Panfil to najwyżej sklasyfikowany tenisista grający w Poznaniu, a zarazem jedyny reprezentant gospodarzy, który zdołał zwycięsko przejść fazę pierwszej rundy turnieju głównego.

Z roli faworyta urodzony w Zabrzu tenisista cały czas wywiązuje się znakomicie. Dziś, po trzysetowej batalii, wyeliminował 165. w rankingu Gojowczyka. W decydującym secie Panfil wykorzystał jedną z czterech okazji na przełamanie, skutecznie pilnując swojego podania (obronił po jednego break pointa). Mecz trwał godzinę i 51 minut.

Panfil wyrównał swój najlepszy wynik z Poznania sprzed pięciu lat, gdy do ćwierćfinału doszedł jako kwalifiant. O oprawienie tego wyniku Polak powalczy z Damirem Dżumhurem. Bośniak, który w pierwszej rundzie wyeliminował turniejową „dwójkę”, dziś gładko uporał się z Bjornem Phau (6:2, 6:1).

Mecze ćwierćfinałowe rozegrane zostaną w piątek. Jutro dokończona zostanie druga runda zmagań.

Grzegorz Panfil (Polska) – Peter Gojowczyk (Niemcy, 8) 6:3, 5:7, 6:3
Pablo Carreno Busta (Hiszpania, 4) – Guilherme Clezar (Brazylia) 7:5, 6:1
Roberto Carballes Baena (Hiszpania) – Jonathan Eysseric (Francja) 7:5, 6:1
Darmi Dżumhur (Bośnia i Hercegowina) – Bjorn Phau (Niemcy) 6:2, 6:1

Ćwierćfinał debla:
H. Kontinen, M. Kowalczyk (Finlandia, Polska) – G. Clezar, L. Kirche (Brazylia) walkower
F. Skugor, G. Tosić (Chorwacja, Serbia, 3) – J. Mertl, L. Salaba (Czechy) 6:2, 7:5

Pierwsza runda debla:
H. Kontinen, M. Kowalczyk (Finlandia, Polska) – C. Ebelthite, P. Marx (Australia, Niemcy, 1) 3:6, 6:4, 10-6
C. Letcher, A. Sitak (Australia, Nowa Zelandia) – A. Chadaj, P. Gadomski (Polska, WC) 6:4, 6:3