Hamburg: porażka Kubota w deblu

/ Antoni Cichy , źródło: własne, foto: AFP

Łukasz Kubot i Jeremy Chardy nie dali rady rozstawionej z „jedynką” parze Marcel Granollers i Marc Lopez, w pierwszej rundzie turnieju deblistów w Hamburgu. W ćwierćfinale Hiszpanie zmierzą się z Mariuszem Fyrstenbergiem i Marcinem Matkowskim.

Polsko-francuski duet rozpoczął mecz wyjątkowo nieudanie, przegrywając dwa pierwsze gemy serwisowe. Hiszpanie grali jak natchnieni i szybko objęli prowadzenie 4:0. W piątym gemie Kubot z Chardy’m zdołali przełamać faworytów turnieju i doprowadzili do stanu 2:4. Niestety, obie pary do samego końca wygrywały swoje podanie, co oznaczało zwycięstwo Granollersa i Lopeza 6:3 w pierwszym secie.

Początek drugiej partii napawał optymizmem. Kubot z Chardy’m zostali wprawdzie przełamani w trzecim gemie, ale natychmiastowo odpowiedzieli tym samym. Remis utrzymywał się do stanu 3:3. Lopez i Granollers pokazali, dlaczego zajmują w rankingu deblistów odpowiednio 3. i 4. miejsce. Doprowadzili do dwóch breaków, nie oddali swojego podania i drugiego seta wygrali w takim samym rozmiarze, jak wcześniej pierwszego.

W ćwierćfinale Granollersa i Lopeza czeka kolejny mecz z polskim akcentem. Hiszpański duet spotka się z naszym eksportowym deblem Fyrstenberg-Matkowski.

Pierwsza runda debla:
M. Granolers, M. Lopez (Hiszpania, 1) – J. Chardy, Ł. Kubot (Francja, Polska) 6:3, 6:3