Wygrana Janowicza w Melbourne

/ Jarosław Skoczylas , źródło: tennis.com.au, foto: itftennis.com

Jerzy Janowicz (nr 2) pokonał Francuza Axela Michona i awansował do półfinału turnieju juniorskiego Optus Nottinghill International, który odbywa się w Melbourne (kategoria G1). Spotkanie niespodziewanie było popisem tylko i wyłącznie gry siedemnastoletniego Polaka.

W pierwszym secie francuski tenisista dobrze wytrzymywał wymiany z naszym zawodnikiem, dlatego jej przebieg był wyrównany. W końcówce jednak lepszy okazał się mierzący 202 centymetry Łodzianin.

Druga odsłona gry był już jedynie popisem gry obecnie dziewiątego juniora świata. Janowicz bardzo dobrze serwował, dzięki czemu rozgromił Francuza 6:1. Spotkanie trwało w sumie około godziny.

W meczu półfinałowym rywalem polskiego zawodnika będzie Australijczyk Bernard Tomic. Szesnastolatek zajmuje obecnie czternastą pozycję w rankingu ITF, a więc nieco niżej od Janowicza. Będzie to drugie spotkanie między tymi zawodnikami. W US Open 2007 lepszy okazał się Polak, który wygrał w trzech setach.