Hamburg: Kubot przeszedł eliminacje

Łukasz Kubot zwycięsko przeszedł eliminacje do turnieju w Hamburgu. W decydującym meczu Polak pokonał Joao Souzę 7:6(5), 4:6, 6:2.

Kubot w eliminacjach został rozstawiony z „jedynką”, ale w swoich dwóch meczach nie miał łatwej przeprawy. Dziś przez dwie godziny i 27 minut rywalizował ze specjalistą od gry na czerwonej mączce.

W decydującym secie polski tenisista wykazał się znakomitą skutecznością, wykorzystując wszystkie trzy szanse na przełamanie i wygrał w cały mecz 7:6(5), 4:6, 6:2.

W turnieju głównym bet-at-home Open – German Tennis Championships wystąpi też Jerzy Janowicz, który został rozstawiony z numerem cztery i w pierwszej rundzie ma wolny los. Najwyżej rozstawiony w imprezie jest Roger Federer.

Aż pięciu polskich tenisistów zagra w Hamburgu w deblu: Mariusz Fyrstenberg z Marcinem Matkowskim, Tomasz Bednarek z Jerzym Janowiczem, a także Łukasz Kubot z Francuzem Jeremy’m Chardym.