Newport: Przysiężny odpada w ćwierćfinale

Michał Przysiężny na ćwierćfinale zakończył zmagania na kortach trawiastych w Newport. Polak przegrał z posiadaczem „dzikiej karty” Nicolasem Mahut 6:7(5), 4:6.

Mahut notowany jest w rankingu na 127. miejscu, ale na kortach trawiastych czuje się bardzo dobrze. W meczu z Przysiężnym doszło tylko do jednego przełamania. Inauguracyjnego seta Francuz wygrał minimalnie w tie breaku. W drugiej partii Francuz w swoich gemach serwisowych przegrał łącznie tylko dwa punkty, a sam wykorzystał jedną z sześciu okazji na przełamanie. Mecz trwał godzinę i 39 minut.

W półfinale Nicolas Mahut zagra z reprezentantem gospodarzy Michaelem Russellem. Amerykanin rozegrał niezwykle zaciętą batalię Igorem Sijslingiem, wygraną 7:6(3), 6:7(6), 7:6(5). Pojedynek trwał dwie godziny oraz 40 minut.

Za ćwierćfinał turnieju w Newport Michał Przysiężny otrzyma 45 punktów rankingowych, a także 12 690 dolarów. Pochodzący z Głogowa tenisista ma szansę wskoczyć do czołowej setki rankingu (wszystko zależy jeszcze od rozstrzygnięć w odbywających się challengerach).