Newport: Przysiężny w ćwierćfinale

/ Antoni Cichy , źródło: własne, foto: Peter Figura

Michał Przysiężny przełamał złą passę w konfrontacjach z Rajeevem Ramem i pokonał Amerykanina na jego terenie, awansując do ćwierćfinału turnieju ATP w Newport.

Poprzednie dwa pojedynki Przysiężnego z Ramem kończyły się wiktorią Amerykanina (Przysiężny wygrał ich pierwszą konfrontację, w 2008 roku). W Newport polski tenisista znalazł wreszcie sposób na swojego rywala.

Pierwszy set to mimo wszystko wyraźny triumf rozstawionego z „ósemką” Rama. Amerykanin zdecydowanie lepiej prezentował się przy swoim serwisie i dwukrotnie przełamał Przysiężnego. Polak punkty tracił w dużej mierze przy drugim podaniu.

W drugiej partii role się odwróciły. Ram popełnił pięć podwójnych błędów serwisowych i trzykrotnie przegrał swój gem serwisowy. Przy stanie 4:1 dla Przysiężnego losy tego seta wydawały się być rozstrzygnięte i żadne znaki na niebie nie zapowiadały nerwowej końcówki. Polak dał się niestety przełamać, co skrzętnie wykorzystał jego rywal, doprowadzając do remisu po 5. Na całe szczęście 29-latek z Głogowa wygrał kolejne dwa gemy i wyrównał stan rywalizacji w meczu.

Decydującego, trzeciego seta od własnego podania rozpoczynał Michał Przysiężny. Polak ponownie spisywał się w tym elemencie lepiej od turniejowej „ósemki”, która zaliczyła aż siedem podwójnych błędów. Jedno przełamanie i wygrana we wszystkich gemach serwisowych pozwoliły Przysiężnemu odnieść kolejne zwycięstwo na kortach trawiastych w Newport i kontynuować przygodę z turniejem.
W ćwierćfinale 29-latek zmierzy się z triumfatorem pojedynku Nicolasa Mahuta i Tima Smyczka.

Michał Przysiężny (Polska) – Rajeev Ram (USA, 8) 2:6, 7:5, 6:3