Stuttgart: Panfil blisko turnieju głównego

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: Artur Rolak

Grzegorz Panfil awansował do finałowej fazy eliminacji turnieju ATP w Stuttgarcie. Leworęczny zabrzanin pokonał dziś znacznie wyżej notowanego Pavola Cervenaka 6:7(5), 6:2, 6:4. Na drugiej rundzie rywalizację w eliminacjach zakończył Andriej Kapaś.

Zarówno Panfil, jak i Kapś zmagania na kortach ziemnych w Niemczech udanie zainaugurowali w sobotę, wygrywając zgodnie swoje mecze po 6:4, 6:2.

Dziś za ciosem zdołał pójść tylko Panfil. 25-letni Polak przegrał co prawda pierwszego seta w tie beaku z rozstawionym z „siódemką” Słowakiem. W dwóch kolejnych odsłonach Panfil poprawił jednak znacząco skuteczność serwisu i wygrał cały mecz w dwie godziny oraz 23 minuty.

Była szansa, aby w finałowej fazie eliminacji do turnieju Mercedes Cup doszło do polskiej rozgrywki. Niestety Andriej Kapaś nie zdołał sprawić niespodzianki i przegrał z najwyżej rozstawionym Danielem Munozem-De La Navą 6:7(5), 1:6.

Tym samym to 146. w rankingu Hiszpan będzie rywalem Panfila w poniedziałkowym meczu, którego stawką będzie miejsce w turniej głównym zawodów w Stuttgarcie.

W turnieju deblowym Mercedes Cup wystąpią Tomasz Bednarek i Mateusz Kowalczyk. Nasi tenisiści nie mieli łatwego losowania, gdyż w pierwszej rundzie trafili na rozstawionych z „dwójką” reprezentantów gospodarzy Andre Begemanna oraz Martina Emmricha.