Wimbledon: szybka wygrana Radwańskiej

/ Tomasz Krasoń , źródło: własne, foto: AFP

Agnieszka Radwańska pewnie awansowała do drugiej rundy Wimbledonu. W ciągu 55 minut wygrała z Yvonne Meusburger 6:1, 6:1 i teraz spotka się z Mathilde Johansson.

24-letnia Polka zaprezentowała się we wtorkowym meczu z bardzo dobrej strony. Wprawdzie nie musiała walczyć z wymagającą rywalką, ale i tak należy się cieszyć z 17 kończących zagrań i tylko 8 niewymuszonych błędów. Radwańska grała mądrze, dokładnie i bardzo konsekwentnie. Meusburger oprócz przełamania Isi w gemie otwarcia niczym nie zaskoczyła naszej tenisistki.

W drugiej rundzie finalistka ubiegłorocznej edycji Wimbledonu spotka się z Mathilde Johansson. 28-letnia Francuzka zajmuje obecnie 98. miejsce w rankingu WTA, a w pierwszej rundzie turnieju pokonała w trzech setach Timeę Babos. Radwańska jeszcze nigdy nie grała z Johansson.

Zapis relacji NA ŻYWO ze spotkania Agnieszki Radwańskiej z Yvonne Meusburger:

6:1 Gem, set, mecz – Radwańska! Na koniec Polka zagrywa dwa kończące forhendy i może cieszyć się z awansu do drugiej rundy Wimbledonu. Pojedynek z Yvonne Meusburger trwał zaledwie 55 minut.

5:1 Tym razem Radwańska wygrywa na sucho. Koniec meczu coraz bliżej, a na zegarze do godziny brakuje jeszcze 8 minut.

4:1 Polka powiększa przewagę i ma już na koncie podwójne przełamanie. Meusburger po prosrtu nie radzi sobie z zagrywanymi z żelazną konsekwencją dokładnymi piłkami krakowianki. I Austriaczka albo psuje, albo oddaje Isi inicjatywę.

3:1 Oprócz wspomnianego poślizgu gem pod kontrolą Agnieszki. Była akcja serve&volley, a na koniec pojawił się as. Piąty w meczu.

Niebezpieczny poślizg Agnieszki w obronie. Na szczęście Polce nic się nie stało i skończyło się tylko na podparciu o kort rękoma.

2:1 Polka przełamuje Austriaczkę i wychodzi na prowadzenie. Prawdopodobnie Isia nie odda go już do końca meczu.

Agnieszka Radwańska w trakcie dzisiejszego meczu pierwszej rundy Wimbledonu:

""

1:1 Wyrównujący gem dla Radwańskiej, którego ozdobą była długa wymiana zakończona "spięciem" pod siatką. Zwycięsko wyszła z niej Meusburger, która wyraźnie większe zagrożenia stwarza z bekhendu niż z forhendu.

0:1 Druga partia, podobnie jak pierwsza, rozpoczyna się od gema wygranego przez Meusburger. Tym razem Austriaczka utrzymała własne podanie.

A oto statystyki pierwszego seta:

""

20:21 Agnieszka Radwańska zakończyła pierwszego seta po 25 minutach gry.

6:1 Gem i set – Radwańska. Tym razem Polka musiała bronić break pointów, ale znakomicie wyszła z opresji. Wyrównany gem był chyba jednak tylko drobną przeszkodą na drodze do awansu do drugiej rundy, a nie zapowiedzią zmiany obrazu gry.

5:1 Kolejny gem bez emocji. Meusburger przy swoim podaniu zdobyła tylko jeden punkt. Pozostałe trafiły na konto Polki, która bardzo skutecznie plasuje piłki – zarówno pod końcową linią, jak i tuż za siatką.

4:1 Gem na sucho dla Radwańskiej. Isia urządza sobie mocniejszy trening. W tym gemie zagrała asa, ruszyła mocniej do przodu, a jej zagrania wyglądają naprawdę pewnie.

3:1 Agnieszka chyba czuje się już pewnie. Popisała się ładnym minięciem, próbowała również skrótu. Meusburger natomiast tylko przebija piłki. Na dodatek często się myli.

2:1 Radwańska gra coraz lepiej. A Meusburger chyba nie ma Polce czym zagrozić.

1:1 To jeszcze nie to, ale przy pomocy Austriaczki Isia doprowadza do wyrównania.

0:1 Radwańska na starcie traci podanie. Polka jeszcze w ten mecz nie weszła. A rywalka zaczęła ambitnie – pierwsza akcja trafiła na jej konto, choć w jej trakcie się przewróciła.

19:55 Mecz od swojego podania rozpoczyna Radwańska.

Atutem 29-letniej Meusburger może być tylko ogranie, jakie zdobyła podczas trzech meczy eliminacyjnych. W fazie wstępnej Austriaczka pokonała Nicole Gibbs, Tamarine Tanasugarn i Sesil Karatanczewą.

Polka ma również korzystny bilans spotkań z Austriaczką, choć dwa trudno traktować jej dwa wygrane pojedynki jako czynnik obiektywny. Radwańska wygrywała z Meusburger w latach 2005-2006, kiedy jeszcze daleko jej było do światowej czołówki. Od 7 lat tenisistki te nie grały ze sobą.

Agnieszka Radwańska jest oczywiście faworytką do pewnego zwycięstwa. Zmierzy się bowiem z Yvonne Meusburger, 116. rakietą świata, która w Wielkim Szlemie po raz ostatni wystąpiła w 2010 roku, a najdalej dotarła do drugiej rundy.

19:48 Przed chwilą na korcie numer 2 zakończyło się spotkanie Richarda Gasqueta z Marcelem Granollersem. Za chwilę na tę arenę wyjdą Agnieszka Radwańska i Yvonne Meusburger.