Eastbourne: Matkowski nie zagra w finale

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: Archiwum Tenisklubu

Marcin Matkowski i Frederik Nielsen nie wystąpią w finale deblowego turnieju ATP w Eastbourne. Po zaciętym boju ulegli Colinowi Flemingowi i Jonathanowi Marrayowi.

Początek spotkania nie był dobry dla polsko-duńskiej pary. Już w pierwszym gemie straciła ona bowiem swój serwis. Straty szybko zostały jednak przez Matkowskiego i Nielsena odrobione, a później to "nasza" para wyszła na prowadzenie, którego nie oddała już do końca seta.

Druga partia była bardzo zacięta. Przez pierwsze siedem gemów tej odsłony obie pary utrzymywały własne podanie. Niestety, później to Matkowski i Nielsen dali sie przełamać i po chwili Fleming i Marray zakończyli seta przy własnym podaniu i o meczu musiał rozstrzygnąć super tie break.

Ten był bardzo zacięty. Najpierw Nielsen i Matkowski wyszli na dwupunktowe prowadzenie, lecz później to rywale zaczęli seryjnie zdobywać punkty i mieli trzy piłki meczowe. Polak i Duńczyk obronili wszystkie z nich, lecz później przegrali kolejne dwie piłki i cały mecz.

Półfinał debla:
C. Fleming, J. Marray (Wielka Brytania, 4) – M. Matkowski, F. Nielsen (Polska, Dania) 3:6, 6:3, 11-9