Eastbourne: Matkowski w półfinale

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: Archiwum Tenisklubu

Frederik Nielsen i Marcin Matkowski awansowali do półfinału turnieju ATP w Eastbourne dzięki zwycięstwu 7:5, 7:6(4) nad Kenem Skupskim i Paulem Hanleyem.

W swoim pierwszym meczu Matkowski i Nielsen sprawili sporą niespodziankę, pokonując rozstawionych z numerem dwa Roberta Lindstedta i Daniela Nestora. Skupski i Hanley wyeliminowali natomiast drugiego z Polaków występujących w tym turnieju, Tomasza Bednarka.

Cały mecz był bardzo wyrównany. W pierwszej partii to Matkowski i Nielsen jako pierwsi przełamali rywali, ale po chwili sami stracili swój serwis. Przy stanie 6:5 Polak i Duńczyk mieli drugiego w tym secie break pointa, będącego jednocześnie piłką setową. Wykorzystali go i wygrali pierwszą odsłonę 7:5.

W drugim secie przełamań nie było wcale. W trzecim gemie Nielsen i Matkowski wybronili dwa break pointy, a w dziesiątym sami nie wykorzystali jednego. W tie breaku polsko-duńska para kontrolowała przebieg gry, wygrała 7-4 i awansowała do półfinału. W nim zmierzy się z Erikiem Butorakiem i Andym Ramem lub rozstawionymi z "czwórką" Colinem Flemingiem i Jonathanem Marrayem.

Ćwierćfinał debla:
M. Matkowski, F. Nielsen (Polska, Dania) – P. Hanley, K. Skupski (Australia, Wielka Brytania) 7:5, 7:6(4)