Wimbledon: Przysiężny w turnieju głównym!

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Michał Przysiężny po raz drugi w ciągu miesiąca wystąpi w turnieju wielkoszlemowy. W decydującej rundzie kwalifikacji do Wimbledonu pokonał Daniela Munoza-De La Navę 7:6(3), 6:4, 6:4.

Obaj tenisiści w eliminacjach zostali rozstawieni – Polak z numerem 11, Hiszpan z numerem 25. Obaj w poprzednich dwóch rundach stracili po jednym secie i można było spodziewać się wyrównanego pojedynku. Pierwsza jego partia rzeczywiście taka była. Zarówno Przysiężny, jak i Munoz-De La Nava ani razu nie stracili własnego podania i o losach seta rozstrzygnąć musiał tie break, w którym to Polak wygrał do trzech.

Na początku drugiej odsłony naszemu reprezentantowi udało się przełamać rywala, lecz kilka gemów później Hiszpan odrobił straty. Gdy wydawało się, że również ta partia może zakończyć się tie breakiem, Przysiężny przy serwisie rywala miał dwie piłki setowe. Wykorzystał drugą z nich i zwyciężył 6:4.

Także trzecia odsłona była bardzo zacięta. Bardzo długo Polak i Hiszpan spisywali się bez zarzutu przy własnym podaniu, lecz w samej końcówce znów to Przysiężny okazał się lepszy. Przy stanie 5:4 i serwisie Munoza-De La Navy zdołał przełamać rywala i dzięki temu zapewnił sobie awans do turnieju głównego.

Trzecia runda eliminacji:
Michał Przysiężny (Polska, 11) – Daniel Munoz-De La Nava (Hiszpania, 25) 7:6(3), 6:4, 6:4