Wimbledon: niewykorzystana szansa Linette

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: Robbie Mendelson

Magda Linette już w pierwszej rundzie pożegnała się z eliminacjami do wielkoszlemowego Wimbledonu. Przegrała z Claire Feuerstein 2:6, 7:6(7), 2:6.

Chociaż Francuzka plasuje się w rankingu WTA kilkadziesiąt miejsc wyżej od naszej reprezentantki, to w tym sezonie nie odnosiła większych sukcesów i można było mieć nadzieję, że Linette zdoła nawiązać walkę z rywalką. Niestety, w pierwszym secie zdecydowanie lepsza była Feuerstein, która dwukrotnie przełamała naszą reprezentantkę i wygrała 6:2.

Druga partia była dużo bardziej zacięta. Już na jej początku to Linette wywalczyła przełamanie, które utrzymywała do stanu 5:4. Wówczas miała okazję na wygranie seta przy własnym podaniu, ale Francuzka doprowadziła do remisu. Później Polka znów przełamała rywalkę, by po raz drugi stracić swój serwis i o losach partii zadecydował tie break. Ten był bardzo zacięty, lecz to nasza reprezentantka wygrała 9-7.

W trzeciej odsłonie znów to Feuerstein była jednak stroną przeważającą. Szybko przełamała Linette, potem udało się jej to po raz drugi i prowadziła 4:1. Polka zdołała co prawda odrobić część strat, ale później przegrała dwa kolejne gemy i cały mecz, żegnając się tym samym z marzeniami o występie w tegorocznym Wimbledonie.