’s-Hertogenbosch: Radwańska w ćwierćfinale

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Urszula Radwańska znów nie spędziła na korcie w 's-Hertogenbosch dużo czasu. Mecz Polki z Magdaleną Ribarikową został przerwany w pierwszym secie z powodu kontuzji Słowaczki.

W pierwszej rundzie zarówno Radwańska, jak i Ribarikowa zaprezentowaly się z bardzo dobrej strony. Polka bez najmniejszych problemów uporała się z Olgą Goworcową, oddając jej jedynie dwa gemy. Słowaczka także wygrała w dwóch setach, pokonując Arantxę Rus 7:5, 6:2.

Początek meczu był bardzo zacięty. W pierwszym gemie Radwańska miała kilka okazji na przełamanie rywalki, ale nie wykorzystała żadnej z nich, a później dała się również przełamać. W trzecim gemie odrobiła tę stratę, a Ribarikowa doznała kontuzji pleców. Poprosiła o przerwę medyczną i kilka minut później wróciła do gry.

Po wznowieniu meczu Ribarikowa znów przełamała Radwańską, lecz później to nasza reprezentantka przejęła pełną kontrolę nad pojedynkiem. Wygrała trzy gemy z rzędu i wyszła na prowadzenie. W ósmym gemie było 30-0 dla Polki, gdy Ribarikowa uznała, że dalsza gra nie ma większego sensu i poddała mecz.

W ćwierćfinale Ula spotka się z Kirsten Flipkens z Belgii lub z Michaellą Krajicek z Holandii. Mecz tych dwóch pań prawdopodobnie zostanie rozegrany w środę.

Urszula Radwańska (Polska, 7) – Magdalena Ribarikowa (Słowacja) 4:3 i krecz