’s-Hertogenbosch: turniej główny nie dla Kubota

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Łukasz Kubot nie zagra w turnieju głównym ATP w holenderskim 's-Hertogenbosch. W decydującej rundzie eliminacji Polak przegrał z Nicolasem Mahutem 4:6, 6:3, 1:6.

W eliminacjach Kubot rozstawiony był z numerem trzecim, Mahut występował w nich natomiast z "szóstką". W sobotę obaj panowie wygrali po dwa mecze, nie tracąc w nich seta. Choć to Polak znajduje się w rankingu wyżej od swojego rywala, to Francuz był faworytem tego meczu.

Pierwsza partia to potwierdziła. Początek spotkania był dość wyrównany, ale to Mahut okazał się lepszy o jedno przełamanie. W drugim secie Kubot na samym początku przełamał rywala, a sam nie stracił już własnego serwisu i zwyciężył 6:3.

Trzecia odsłona bezapelacyjnie należała jednak do Francuza. Już w pierwszym gemie serwisowym Kubota Mahut przełamał Polaka, w całej partii oddał mu tylko jednego gema i wygrał ostatecznie 6:4, 3:6, 6:1, dzięki czemu to on zagra w turnieju głównym.