Roland Garros NA ŻYWO: dzień ósmy

20:36 W tej chwili trwa jeszcze tylko jeden mecz singlowy. Na Suzanne Lenglen grają Agnieszka Radwańska i Ana Ivanović. Relacja z tego meczu tutaj. Ja już dziękuję za uwagę. To był kolejny wspaniały dzień w Paryżu. Trzymamy kciuki za Agnieszkę, a jutro zapraszamy na nasze relację ciągłą od godziny 11.

STRONA ODŚWIEŻA SIĘ SAMA

Dzisiejsze wyniki turnieju kobiet.
Dzisiejsze wyniki turnieju mężczyzn.
Dzisiejsze wyniki turnieju mikstowego.

6:3 Fantastyczna końcówka meczu. Przy po 30 wolej zepsuty przez Federera. Szwajcar wybronił się wygrywającym serwisem. Przy równowadze as. Przy meczbolu Federer zagrał forhend w siatkę. Przy drugiej równowadze Federer wyrzucił forhend na aut. Szwajcar wybronił się, a przy równowadze minimalny błąd z forhendu Simona. Przy drugim meczbolu minimalny błąd z bekhendu reprezentanta gospodarzy. Piękne to było spotkanie! W ćwierćfinale Rogera Federera czeka konfrontacja z kolejnym reprezentantem gospodarzy – Jo-Wilfriedem Tsongą.

5:3 Pierwsze dwa punkty dla Simona, dwa kolejne dla Federera, dwa ostatnie dla Francuza. Na koniec piękny forhend Francuza.

5:2 Szybko to idzie, możemy nie dociągnąć do trzech godzin. Federer wygrywa podanie na sucho, kończąc pewnie forhendem. Temperatura na korcie centralnym opada (w przenośni i dosłownie).

4:2 Gem bez większej historii, wygrany przez Simona do 15.

4:1 Gem wygrany przez Federera do 30, zakończony asem.

Szwajcar i Francuz toczą pasjonującą batalię na korcie im. Philippe Chatriera:

""

20:11 Zaczął się już mecz Radwańskiej z Ivanović! Relację tekstową z tego pojedynku możecie śledzić tutaj.

3:1 Simon prowadził 40-0, ale przegrał trzy kolejne piłki. Francuz nie wykorzystał w rywalizacji na przewagi trzech kolejny piłek na gema. W końcu Szwajcar doprowadził do break pointa (skrót z returnu, a następnie lo!). Simon w wielkim stylu wybronił się, kończąc akcję przy siatce. Francuz doprowadził do siódmej okazji na gema, przy której Federer przestrzelił z returnu.

20:02 Prosimy o jednorazowe odświeżenie strony (ostatnie dziś :), aby przełączyć się w liveboksie na mecz Federera z Simonem.

20:01 Na korcie centralnym Roger Federer prowadzi w piątym secie z Gilles Simonem 3:0 (z przewagą jednego przełamania).

20:00 Sara Errani wygrała z Carlą Suarez Navarro 5:7, 6:4, 6:3. W ćwierćfinale Włoszka zagra z Agnieszką Radwańską lub Aną Ivanović. Mecz Polki z Serbką za moment rozpocznie się na korcie im. Suzanne Lenglen. My przeprowadzimy osobną relację tekstową z tego pojedynku (zaczynamy za kilka minut).

19:47 Na korcie Suzanne Lenglen Suarez Navarro wygrała dwa ostatnie gemy z Errani, ale w decydującym secie to wciąż Włoszka prowadzi 5:3. My wracamy do Was za 10 minut!

19:45 Roger Federer wygrał czwartą partię z Gilles Simonem 6:2 i o losach meczu zadecyduje set piąty!

19:41 O awans do ćwierćfinału Tomasz Bednarek i Jerzy Janowicz zagrają jutro z Hiszpanami Roberto Bautistą Agutem i Danielem Gimeno-Traverem

""

TB 7-4 Polacy w trzeciej rundzie!!! Kapitalny drugi serwis Jerzyka załatwił sprawę!

TB 6-4 Niesamowita gra Włochów w obronie i trzeci meczbol wybroniony.

TB 6-3 Włosi bronią dwa meczbole przy swoim podaniu.

TB 6-1 As Bednarka!

TB 5-1 Niesamowite zagranie Bednarka w końcową linię!

TB 4-1 Pierwszy punkt dla Włochów po udanym smeczu Lorenziego.

TB 4-0 Błąd z bekhendu Lorenziego!

TB 3-0 Skuteczny wolej Bednarka!

TB 2-0 dobry skrót, a następnie wolej Jerzyka!

TB 1-0 Polacy zaczynają od mini breaka!

6:6 Kapitalna akcja na początek gema wygrana przez Polaków (Włosi troili się w obronie, ale wszystko smeczem wyjaśnił Bednarek). Przy 30-0 fatalny błąd przy siatce Janowicza, ale biało-czerwoni wygrali dwa kolejne punkty i o losie awansu do trzeciej rundy zadecyduje tie break!

5:6 Włosi wygrywają gem serwisowy Lorenziego do 30. Efektowne zagranie przy siatce Starace na koniec. Teraz Polacy muszą wygrać gem serwisowy Bednarka, by doprowadzić do rozstrzygającego tie breaka

5:5 Polacy na sucho wygrywają gema przy podaniu Janowicza. Trzema bardzo ładnymi zagraniami popisał się Bednarek.

4:5 Włosi pewnie wygrywają swoje podanie (do 30). Jerzy będzie serwował pod sporą presją.

19:18 Więcej o wspaniałym zwycięstwie Kamila Majchrzaka możecie przeczytać tutaj.

4:4 Niestety podania nie utrzymał Bednarek. Przy 15-40 popisał się Tomek wygrywającym forhendem, ale następnie wyrzucił zagranie z bekhendu. Trzeba brutalnie powiedzieć, że Bednarek odstaje poziomem od pozostałej trójki.

19:15 Simon wygrywa trzeciego seta z Federerem i prowadzi 2-1. Fatalna gra Szwajcara.

19:12 Sara Errani wygrała drugiego seta z Carlą Suarez Navarro 6:4 i o losach tego meczu zadecyduje trzecia partia. Istnieje spore ryzyko, że Radwańska i Ivanović nie zdołają zagrać dzisiaj pełnego meczu i trzeba będzie kończyć jutro.

4:3 Przy podaniu Lorenziego Włosi szybko wyszli na 40-0, po czym przegrali cztery kolejne punkty (świetna gra obu Polaków przy tych piłkach). Przy break pointcie nieudany return Bednarka po drugim podaniu Paolo. Polacy zdołali doprowadzić do kolejnej okazji, ale Tomek przegrał wymianę po bekhendzie. Przy równowadze podwójny błąd Włocha. Przy trzeciej okazji minimalnie przestrzelony return Bednarka (pierwotnie liniowy pokazał, że piłka była dobra). Dobrym zagraniem przy siatce Bednarek doprowadził do czwartego break pointa. I tą szansę wykorzystali! Polacy prowadzą 4:3 i serwują!!

3:3 Świetna gra Jerzyka w tym gemie i Polacy wygrywają swoje podanie do 30. Na początku gema doszło do nieco zabawnej sytuacji, gdyż Jerzy i Tomek wpadli na siebie. Na szczęście nic się nie stało, chociaż punkt ten przegrali. Na koniec dobry serwis Jerzyka.

18:59 W meczu Errani z Suarez Navarro 4:4. Jeżeli Włoszka doprowadzi do trzeciego seta, to Agnieszce i Anie bardzo ciężko będzie dzisiaj skończyć swój mecz.

2:3 Zaczęło się obiecująco, gdyż przy podaniu Starace Polacy wygrali dwa pierwsze punkty. Potem już dobry serwis Potito i pewny Lorenzi przy siatce.

2:2 Polacy nieco szczęśliwie wybronili break point (błąd z returnu Lorenziego po drugim podaniu Bednarka), a następnie już pewnie wygrali dwie kolejne piłki. Starace rzuca rakietą w kort 🙂

1:2 Włosi wygrywają swoje podanie do 30.

18:49 Gilles Simon wygrał drugiego seta z Rogerem Federerem 6:4, wyrównując stan rywalizacji!

1:1 Gem serwisowy Janowicza wygrany na sucho, zakończony pewnym wolejem Bednarka.

18:47 W drugim secie Suarez Navarro prowadzi z Errani 3:2. Ten mecz jednak jeszcze trochę potrwa, a tym samym jeszcze trochę poczekamy na pojedynek Radwańskiej z Ivanović. Istnieje coraz większe ryzyko, że Polka i Serbka nie dadzą rady dzisiaj skończyć swojego meczu.

0:1 Na początku trzeciego seta Lorenzi utrzymał pewnie podanie (do 15).

18:44 W pierwszej rundzie turnieju juniorskiego Kamil Majchrzak wyeliminował rozstawionego z dwunastką Wayne’a Montgomery’ego, wygrywając 6:3, 6:2! Duży sukces 17-latka z Polski!

18:42 Na korcie centralnym Simon dosyć niespodziewanie prowadzi w drugim secie z Federerem 5:3.

6:3 Duża nerwówka w końcówce, ale jest set dla Polaków! Przy podaniu Jerzyka nasz duet wybronił pięć break pointów (dwa od 15-40 i trzy koelejne w grze na przewagi). W końcu po asie Janowicza doprowadziliśmy do setbola, który Polacy wykorzystali po winnerze z forhendu łodzianina!

5:3 Przełamanie na koncie Polaków! Przy podaniu Lorenzi Włosi wybronili break point, ale nasz duet doprowadził do drugiej szansy, przy której świetnym wypadem do siatki popisał się Tomek!

18:31 Na korcie numer dziesięć Kamil Majchrzak prowadzi ze znacznie wyżej notowany reprezentantem RPA 6:3, 4:1 i serwuje! Jest to mecz pierwszej rundy juniorów.

18:30 Carla Suarez Navarro wygrywa pierwszego seta z Sarą Errani 7:5. Przypominamy, że po tym spotkaniu konfrontacja Agnieszki Radwańskiej z Aną Ivanović.

4:3 Przy podaniu Bednarka Polacy wygrywają od stanu po 30 dwa kolejne punkty – przy obu skuteczne zagrania Janowicza przy siatce.

18:24 Errani wróciła do gry, ale nie zdołała utrzymać swojego podania. Suarez Navarro prowadzi 6:5.

3:3 Pewny gem serwisowy Starace, wygrany przez Włochów do 15.

3:2 Od 0-30 Polacy wygrywają przy podaniu Janowicza cztery kolejne punkty!

18:20 Zabiegi u Włoszki trwają:

""

2:2 Tymczasem Polacy natychmiast odrabiają stratę przełamania!

18:17 Chodzi chyba o jakieś problemy z oddychaniem u Włoszki. Przerwa medyczna chwilę potrwa.

""

18:15 Na Suzanne Lenglen problemy zdrowotne Errani. Wygląda to nieciekawie, jakieś problemy z brzuchem lub żebrami ubiegłorocznej finalistki.

1:2 Przy podaniu Bednarka Polacy wybronili w gemie dwa break pointy. Włosi doprowadzili do trzeciej okazji, przy której wymianę z głębi przegrał Bednarek.

18:10 Federer gra popisowo z Simonem i wygrywa pierwszą partię 6:1, wykorzystując szóstego setbola. W meczu Errani z Suarez Navarro 5:5.

1:1 Polacy byli bardzo blisko przełamania. Przy break pointcie Bednarek zmarnował okazję psując stosunkowo proste zagranie z forhendu. Po chwili nasi tenisiści doprowadzili do drugiej okazji (tym razem Tomek świetnie operował z forhendu). Przy drugiej szanse dobry serwis Starace i błąd z returnu Bednarka. Przy równowadze znów Potito gra niesamowit kros z forhendu, a Jerzyk raz jeszcze wpada na bandę! Ostatecznie Włosi utrzymują swój serwis. Szkoda szczególnie pierwszej okazji na breaka.

1:0 Polacy wygrali gem serwisowy Janowicza do 30. Na koniec as łodzianina.

TB 3-7 Problemy techniczne pojawiły się w najgorszym możliwym momencie. Co gorasza od stanu 3-3 Włosi wygrali cztery kolejne punkty, a tym samym pierwszego seta.

TB 3-3 Polacy wygrywają długą wymianę i na koniec głośne come on Janowicza!

TB 2-3 Fatalny błąd Bednarka przy siatce. Wielka szkoda tego punktu!

TB 2-2 Tym razem błąd Janowicza z forhendu.

TB 2-1 Kolejne niesamowite zagranie Jerzyka przy siatce!

TB 1-1 Na początek obie pary wygrały piłki przy swoim podaniu.

6:6 Polacy wygrywają swoje podanie do 15. Janowicz szaleje, przy 30-15 zagrał serię znakomity wolejów. Dobrze to zwiastuje przed Wimbledonem.

To mogło naprawdę źle się skończyć:

""

5:6 Włosi jak na razie prawie bezbłędni przy swoim podaniu. Gem serwisowy Starace wygrany do 15. Przy 40-15 Potito zagrał piorunującego krosa z forhendu. Jerzyk próbując dojść do piłki wpadł na bandę, ale na szczęście nic się nie stało.

5:5 Co za postawa Janowicza! Przy 30-40 Jerzyk fantastycznie zachował się w obronie, a następnie zakończył punkt winnerem z forhendu po linii. Polacy wygrali dwa kolejne punkty i mamy 5:5. Czterdzieści minut gry za nami.

17:39 Na korcie Suzanne Lenglen grają już Sara Errani i Carla Suarez Navarro (na razie jest po 2). Po tym pojedynku na kort wyjdą Agnieszka Radwańska i Ana Ivanović.

4:5 Włosi pewnie wygrywają gem serwisowy Lorenziego (do 15).

4:4 Trochę problemów przy podaniu Bednarka. Przy po 30 Tomek po długiej wymianie wyrzucił zagranie z forhendu. Polacy wybronili break point, ale po chwili nie wykorzystali przewagi. Przy drugim break pointcie dla Włochów świetnym wolejem popisał się Janowicz. Lorenzi i Starace doprowadzili do trzeciej okazji na przełamanie, ale Polacy raz jeszcze wyszli z opresji (dobry serwis Bednarka i pewny smecz Janowicza). Przy kolejnej równowadze świetna akcja wolejowa Bednark i tą przewagę Polacy już wykorzystali!

17:28 W międzyczasie Tsonga pewnie wygrał z Troickim 6:3, 6:3, 6:3. W ćwierćfinale Francuz zagra z Rogerem Federerem lub Gilles Simonem. To spotkanie rozpoczyna się własnie na korcie centralnym!

""

3:4 Błyskawiczny gem dla Włochów. Pierwsze siedem gemów trwały łącznie 22 minuty.

3:3 Na razie obie pary pewnie wygrywają swoje podanie. Przy podaniu Janowicza Włosi ugrali jeden punkt. Na koniec gema firmowy skrót Jerzyka!

17:22 Prosimy o jednorazowe odświeżenie strony, aby przełączyć się na mecz deblowy Bendarka i Janowicza!

17:08 Na korcie numer 1 Włosi wygrali w pierwszym gemie swoje podanie z Bednarkiem i Janowiczem. My po piętnastominutowej przerwie skoncentrujemy się już w pełni na tym spotkaniu!

4:6 Wielki chart ducha Tommiego Robredo, który przegrywał z Almagro 0-2 w setach i 1:4 w trzeciej partii, a jednak zakończył swój mecz triumfem. Robredo po raz trzeci z rzędu w tym turnieju odrabia stratę 0-2 w setach! Tommy po raz piąty w karierze zagra w ćwierćfinale Roland Garros. Jego kolejnym rywalem będzie David Ferrer. Robredo płacze ze szczęścią na korcie!

4:5 Przy 40-30 dla Almagro, fantastyczne minięcie Robredo. Po chwili Nicolas wyrzucił forhend na aut. Przy break pointcie świetny stop-wolej Almagro. Robredo doprowadził do drugiego break pointa, ale Almagro wybronił się serią doskonałych forhendów. W końcu jednak Robredo dopiął swego, po tym jak przy kolejnym break pointcie Almagro wyrzucił na aut zagranie z forhednu. Tommy serwować będzie na zwycięstwo w meczu!

16:56 Tsonga prowadzi w trzecim secie z Troickim 4:2 i jest krok od ćwierćfinału.

16:55 Polacy w dobrym nastroju przed meczem:

""

4:4 Błyskawiczny gem serwisowy wygrany przez Robredo (do 0).

16:53 A my czekamy na to co za chwilę rozpocznie się na korcie numer 1:

""

4:3 Od 15-40 Almagro wygrał cztery kolejne punkty, po dobrej ofensywnej grze.

3:3 I kolejny zwrot w tym hiszpańskim meczu. Tym razem ofensywna gra Almagro przyniosła pozytywny efekt. Przy 15-40 wspaniały bekhend po linii Almagro. Nie trzeba chyba przypominać, że w piątym secie gramy do dwóch gemów przewagi…

16:40 Kas i Marach niespodziewanie wygrali w drugiej rundzie debla z Benneteau i Zimonjiciem 6:4, 5:7, 6:1. Teraz na obiekcie tym odbędzie się pojedynek Bednarka oraz Janowicza z Włochami Lorenzim i Starace!

2:3 Posypał nam się Almagro, który rozdaje teraz prezenty jeden za drugim. Przy 15-40 forhend wpakowany w pół siatki.

2:2 Czapki z głów przed Robredo. Tommy przy 15-40 wybronił dwa break pointy, po chwili nie wykorzystał swojej przewagi, a następnie Almagro doprowadził do trzeciej okazji na przełamanie. Przy tej piłce zobaczyliśmy jedną z ładniejszych wymian w meczu, zakończoną świetnym minięciem Robredo. Przy drugiej swoje przwadze Robredo popełnił podwójny błąd, ale wygrał dwa kolejne punkty i doprowadził do wyrównania w piątym secie.

16:30 Tsonga na korcie centralnym wygrał drugiego seta 6:3 (pierwszy zakończył się identycznym rezultatem dla Francuza).

2:1 Błyskawiczne przełamanie powrotne. Almagro od 0-40 wybronił dwa break pointy, ale przy trzecim kapitalna postawa Robredo w obronie i ostatecznie błąd z forhendu Nicolasa.

2:0 Almagro zaczyna piątego seta od wygrania dwóch pierwszych gemów. Robredo przy 0-40 ofensywną akcją wybronił break point, ale przy kolejnej wymianie wyrzucił forhend na aut.

16:20 Prosimy o jednorazowe odświeżenie strony, aby przełączyć się w naszym liveboksie na mecz Almagro z Robredo!

16:18 Na korcie numer 1 Benneteau i Zimonjić wygrali drugiego seta, doprowadzając do trzeciej partii. Tym samym na mecz Janowicza i Bendarka jeszcze poczekam.

16:14 Kolejny niesamowity mecz z udziałem Robredo, który wygrywa swoje podanie do 15 i tym samym doprowadza do piątej partii!

""

16:09 Piąty set na Suzanne Lenglen bardzo prawdopodobny. Robredo wygrał trzeciego z rzędu gema, a drugiego przy podaniu Almagro. Należy odnotować, że Nicolas przy 4:2 niespodziewanie opuścił kort (najprawdopodobniej była to przerwa "toaletowa") i od tego momentu nie może odnaleźć właściwego rymu.

16:02 Robredo natychmiast odrobił stratę przełamania i będzie serwował przy stanie 3:4. Troicki natomiast w pierwszym gemie drugiego seta utrzymał swoje podanie.

16:00 Almagro prowadzi w czwartym secie z Robredo 4:2 i tym samym jest dwa gemy od ćwierćfinału.

15:55 Najważniejszym wydarzeniem dla nas będzie jednak oczywiście ten mecz (rozpocznie się nie wcześniej niż za dwie godziny):

""

15:53 My czekamy na kolejny dziś polski mecz. Odbędzie się on na korcie numer 1. Tomasz Bednarek i Jerzy Janowicz zagrają z Paolo Lorenzim oraz Potito Starace. Pojedynek ten zacznie się po zakończeniu konfrontacji Benneteau i Zimonjicia z Kasem i Marachem. Pierwszą partię niespodziewanie wygrał niemiecko-austriacki duet, a w drugiej jest 4:4.

15:50 Poprawka, Tsonga wygrał już pierwszego seta z Troickim 6:3.

15:49 Wracamy do Was po krótkiej przerwie. Aktualnie rozgrywane są tylko dwa mecze singlowe (nie licząc pojedynków juniorskich) – oba u mężczyzn. Na korcie Philippe Chatriera Tsonga prowadzi z Troicki 5:3 w pierwszym secie. Ciekawa hiszpańska batalia na Suzanne Lenglen. Almagro wygrał dwa pierwsze sety, ale trzeci padł łupem Robredo. W czwartej partii 2:2.

15:22 Na razie z Paryża mamy dla Polaków umiarkowanie dobre wiadomości. Z turnieju deblowego odpadł Łukasz Kubot, ale do ćwierćfinału awansowali Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski. To tyle ode mnie, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik, za kilkanaście minut wróci do Was Michał Jaśniewicz.

6:7 Koniec meczu. Chardy i Kubot nie wykorzystali dwóch piłek meczowych, przegrali cztery punkty z rzędu i z turniejem deblowym pożegnali się już po pierwszym meczu.

TB 6-7 Piłka meczowa dla Dmitrowa i Nielsena przy ich serwisie…

TB 6-6 Nic z tego… kolejny remis i zmiana stron.

TB 6-5 Obroniona, ale teraz Kubot i Chardy będą serwować.

TB 6-4 Jest piłka meczowa!

TB 5-4 Na krótko, dwa dobre serwisy i znów to Kubot z Chardym bliżej wygranej!

TB 3-4 Po raz pierwszy to Nielsen i Dimitrow wychodzą na prowadzenie.

TB 3-3 Status quo, tenisiści zmieniają strony.

TB 3-2 Strata już odrobiona, teraz serwować będą Dimitrow i Nielsen.

TB 2-1 Mamy mini breaka, teraz dwa serwisy polsko-francuskiej pary.

TB 1-0 Decydująca rozgrywka dobrze rozpoczęła się dla Chardy’ego i Kubota.

6:6 Bez przełamań w tym secie. O losach meczu zadecyduje tie break!

6:5 Ostatni gem serwisowy Francuza i Polaka także wygrany. Oby w ewentualnym tie breaku serwowali równie dobrze, jak w całym secie.

5:5 Tym razem Dimitrow i Nielsen również bez problemów wygrali przy swoim podaniu. Czyżby o losach meczu rozstrzygnął tie break?

15:04 W drugim secie meczu Serena Williams musiała się nieco namęczyć. Niespodzianki jednak nie było, Amerykanka pokonała Robertę Vinci 6:1, 6:3.

""

5:4 Kolejny szybki gem przy serwisie Chardy’ego i Kubota. Wciąż to polsko-francuski debel jest bliżej triumfu w całym meczu.

4:4 Wciąż bez przełamań, Dimitrow i Nielsen wygrywają na przewagi. Będzie nerwowa końcówka.

4:3 Przy własny serwisie Chardy i Kubot spisują się jak na razie niemal bezbłędnie. Znów wygrali do zera.

3:3 Polak i Francuz zaprzepaścili ogromną szansę! Przy serwisie rywali prowadzili 40-0, a w całym gemie mieli łącznie cztery break pointy. Ostatecznie bardzo długą i ważną rozgrywkę wygrali jednak Dimitrow i Nielsen.

3:2 Chardy i Kubot wygrywają "na sucho". Francuz i Polak spisują się dziś bardzo dobrze.

2:2 Dimitrow i Nielsem prowadzi już 40-0, ale przegrali trzy kolejne piłki. Gema wygrali jednak na przewagi.

14:42 W drugim secie Almagro poszło już łatwiej. Dwukrotnie przełamał Robredo, wygrał 6:3 i prowadzi już 2-0.

""

2:1 Na razie wciąż bez przełamań, gem pewnie wygrany przez Polaka i Francuza.

1:1 Dobra odpowiedź Dimitrowa i Nielsena. Przy serwisie rywali Kubot i Chardy zdobyli tylko jeden punkt.

1:0 Decydującego seta od serwisu rozpoczęła polsko-francuska para. Gem wygrany do 30 przez Kubota i Chardy’ego.

14:23 Mecz Chardy/Kubot – Dimitrow/Nielsen to jedyne nierozegrane jeszcze spotkanie pierwszej rundy w turnieju deblowym mężczyzn. Mecz został w piątek przerwany przy stanie 2:6, 7:6(5) z powodu zapadających ciemności, wczoraj Dimitrow grał w singlu.

14:22 Jak wspomnieliśmy, Williams rozjeżdża Vinci. Właśnie zakończył się pierwszy set tego pojedynku, wygrany przez Amerykankę 6:1.

14:15 Mieliśmy przenieść się na kort Philippe’a Chartiera, gdzie Serena Williams rozjeżdża kolejną rywalkę. Już za chwilę na kort numer dwa wyjdą jednak Łukasz Kubot i Jeremy Chardy, by dokończyć swój mecz z Grigorem Dimitrowem i Frederikiem Nielsenem. Prosimy odświeżyć stronę, by w naszym liveboksie przełączyć się na ten mecz.

14:12 Bardzo zacięty jest mecz między Nicolasem Almagro i Tommym Robredo. W pierwszym secie ten pierwszy wygrał dopiero po tie breaku.

3:6 Serwował znakomicie! Gem wygrany do zera i koniec meczu, Marcin Matkowski i Mariusz Fyrstenberg w ćwierćfinale wielkoszlemowego Roland Garros!

3:5 Znów w kluczowych momentach Dasnieres De Veigy zawiódł przy siatce. Polacy wygrali dzięki temu trzy kolejne piłki, przełamali rywali i Matkowski będzie serwował po wygraną w meczu!

3:4 Dość łatwy gem dla Fyrstenberga i Matkowskiego. Polacy wygrali do 15 po krótkich wymianach. Piłki po uderzeniach Francuzów lądowały bowiem na aucie.

3:3 Bardzo dobrze returnuje dzisiaj Fyrstenberg, lecz w kluczowych momentach Polacy zagrywali w siatkę. Znów mamy remis.

2:3 Moment dobrej gry w wykonaniu Francuzów, przez moment znów było gorąco. W tym gemie bardzo dobrze serwował jednak Matkowski i to wystarczyło do wygranej.

2:2 Kolejny bardzo zacięty gem i break point dla Polaków, ale w kluczowych momentach Serra dobrze serwował, a Fyrstenberg popełniał błędy.

1:2 Niestety, nie utrzymało się ono długo. Kryzys serwisowy Fyrstenberga, dobry return Serry i przełamanie powrotne dla Francuzów.

0:2 Znakomity początek Polaków! Znów pomógł trochę Dasnieres De Veigy, który wyrzucił dwie piłki w aut i polska para miała break pointa. Nie wykorzystała go, ale potem najpierw Fyrstenberg zagrał z głębi kortu pomiędzy dwóch rywali, a później przy siatce dobrze zachował się Matkowski i mamy przełamanie!

0:1 Świetnie serwował w tym gemie Matkowski i Polacy dobrze rozpoczęli drugą partię, wygrywając do zera.

4:6 Dasnieres De Veigy podarował Polakom dwie piłki setowe, posyłając prostego woleja w siatkę. Mariusz Fyrstenberg wykorzystał drugą z nich i to Polacy wygrali pierwszego seta 6:4!

4:5 Szybki i łatwy gem również dla Polaków, serwował będzie teraz Serra.

13:35 Zakończył się trzysetwoy bój Kuzniecowej i Kerber. Ostatecznie triumfowała Rosjanka, która w trzeciej partii zwyciężyła do trzech.

""

4:4 "Na sucho" wygrywają Francuzi, z przewagi Fyrstenberga i Matkowskiego nie zostało już nic.

3:4 Przy 40-30 sporo szczęścia mieli Francuzi. Najpierw piłka przeźlizgnęła się po taśmie, a lob trafił w samą linię. Później rywale Polaków mieli break pointa, lecz nasi reprezentanci odpowiedzieli dobrą akcją. Przy równowadze gra została przerwana, ponieważ na trybunach zasłabła jedna z oglądających. Przerwa źle podziałała na Polaków, którzy przegrali dwa kolejne punkty i dali się przełamać.

2:4 Gema rozpoczęło znakomite zagranie Matkowskiego, ale później to Francuzi mieli inicjatywę, a Marcin wyrzucił dwie piłki w aut.

1:4 Matkowski trafia serwisem o prędkości 220 kilometrów na godzinę, by za chwilę popełnić podwójny błąd. Był break point, lecz dwa smecze Polaków załatwiły sprawę. Ważny gem dla Polaków.

1:3 Najpierw świetnym obronnym lobem popisał się Fyrstenberg, później świetnie zagrał Matkowski, a Francuzi dołożyli zagranie w siatkę. Było 0-40 i Polacy mieli trzy break pointy. Matkowski smeczem wykorzystał ostatniego z nich, mamy przełamanie!

1:2 Dobrze rewanżują się Polacy. Fyrstenberg dobrze serwował, Matkowski bez zarzutu spisywał się przy siatce i nasi reprezentanci wygrali "na sucho".

1:1 Gema od dobrej akcji zaczęli Polacy, ale później dobrze serwował Serra. Remis.

0:1 Pierwszy gem wygrany przez serwujących Polaków do 15. Francuzi jak na razie strzelają po autach.

13:00 Bardzo szybko zakończył się pojedynek Davida Ferrera z Kevinem Andersonem. Hiszpan wygrał 6:3, 6:1, 6:1 i jako pierwszy melduje się w ćwierćfinale.

""

4:6 Do 30 wygrywa Kerber i doprowadza do trzeciego seta. My przełączamy się jednak na mecz na szych deblistów. Aby ujrzeć go na naszym liveboksie, prosimy o jednorazowe odświeżenie strony.

12:50 Fyrstenberg i Matkowski już na korcie, zaraz rozpocznie się rozgrzewka.

4:5 Mamy coś nowego. Szybki gem "na sucho" dla Kuzniecowej, lecz teraz to Kerber będzie serwować na wygraną w secie.

3:5 Nieco krótszy gem, do 15 wygrany przez Kerber. Niemka jest o krok od doprowadzenia do trzeciego seta. Jeśli do niego dojdzie, to ona będzie faworytką.

12:46 Sania Mirza i Bethanie Mattek-Sands pokonały Alize Cornet i Virginie Razzano 6:3, 6:4 w pierwszej rundzie debla kobiet. To oznacza, że już za chwilę na kort numer jeden wyjdą Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski.

3:4 Break pointa Kuzniecowa obroniła znakomitym lobem, zaserwowała asa, aby przy przewadze zepsuć smecz. Później znakomitą i długą wymianę udanie skończyła Kerber, Rosjanka wpakowała piłkę w siatkę i mamy przełamanie.

3:3 Trzy niewymuszone błędy Niemki sprawiły, że Kuzniecowa miała dwa break pointy. Od tego momentu Kerber grała już jednak dużo lepiej i nie dała się przełamać,

3:2 Kolejny długi, zacięty gem. Kuzniecowa musiała bronić break pointa, ale wygrała trzy kolejne piłki i wróciła na prowadzenie.

12:28 Zupełnie inny przebieg ma mecz na korcie Suzanne Lenglen. David Ferrer rozjeżdża na razie Kevina Andersona, drugiego seta wygrał 6:1.

""

2:2 Kolejny zacięty gem, w którym obie tenisistki sporo się nabiegały. Ostatecznie górą Kerber, która doprowadza do remisu.

2:1 Po dobrym dropszocie i lobie Kerber miała okazję na przełamanie rywalki. Wówczas dwie piłki wygrała co prawda Kuzniecowa, ale później znów to Niemka była stroną przeważającą. Wykorzystała trzeciego break pointa i wraca do gry.

2:0 W ważnym momencie Kerber popełniła podwójny błąd serwisowy, Później Kuzniecowa ładnie skończyła i miała dwa break pointy. Przy drugim z nich Niemka wyrzuciła piłkę za linię boczną i ten mecz może skończyć się szybciej, niż się wydawało.

1:0 Kolejny dość zacięty gem, ale Kuzniecowa wygrała go do 30. Nie do końca udany skrót Kerber załatwił sprawę.

6:4 Kerber prowadziła 30-15 i wydawało się, że wygra tego gema. Później trzema ładnymi uderzeniami popisała się jednak Kuzniecowa i wygrała dzięki temu pierwszego seta.

5:4 Kolejny długi i zacięty gem. Tym razem pada łupem serwującej, Kuzniecowa wraca na prowadzenie.

4:4 Strata odrobiona. Bardzo słaby drugi serwis Kerber i Kuzniecowa wykorzystuje break pointa dobrym returnem.

3:4 Kerber nabiegała się w tym gemie niesamowicie. Było warto, przyniosło jej to przełamanie!

11:48 Najmniejszych problemów w meczu z Kevinem Andersonem nie ma jak na razie David Ferrer. Na początku seta Hiszpan wywalczył przełamanie i utrzymał je do samego końca, wygrywając pierwszą partię 6:3.

11:45 Ciężkie chwile przeżywa Kerber, ale na razie dobrze je wytrzymuje.

""

3:3 Znów wybroniła się Niemka. Kuzniecowa cierpliwie przebijała piłki pod końcową linię, czekając na błąd Kerber. Doczekała się i miała break pointa, lecz return wylądował w siatce. Później to Niemka miała przewagę, ale popełniła podwójny błąd. Kerber dobre akcje przeplatała dużo mniej udanymi, przez co mieliśmy jeszcze cztery kolejne równowagi. Potem w końcu wygrała dwie kolejne piłki i całego gema.

3:2
Błędy robi Kerber. Gdyby wykorzystała dwie bardzo dobre okazje, mogłaby co najmniej mieć break pointy. Dwa razy zagrała jednak za linię końcową i Kuzniecowa wygrała do 15.

2:2
Przez moment wydawało się, że możemy mieć przełamanie. Przy 30-30 znakomitego dropszota zagrała Kerber, ale Kuzniecowa odpowiedziała tym samym. Później Rosjanka wyrzuciła piłkę w aut i znów doprowadziła do równowagi, tym razem potężnym forhendem. W kolejnej akcji Kuzniecowa wywalczyła break pointa świetnym returnem, lecz zaprzepaściła szansę, pakując piłkę w siatkę. Kolejne dwa punkty wygrała już Kerber i zapewniła sobie ważnego gema.

2:1 Bardzo spokojnie przebiega na razie ten mecz. Kolejny pewny gem dla serwującej.

1:1 Pewnie, mocno i co najważniejsze celnie gra na razie Kerber. Mamy remis.

1:0 Pierwszy gem dość długi i wyrównany. Do 30 wygrywa go serwująca Kuzniecowa.

11:10 Polaków na kortach jak na razie nie ma, Fyrstenberg i Matkowski grać będą jako drudzy na korcie numer jeden. Naszym głównym meczem będzie więc na razie starcie Swietłany Kuzniecowej i Angelique Kerber.

11:08 W dzisiejszej relacji skupimy się głównie na spotkaniach deblowych Fyrstenberga i Matkowskiego, Kubota, a także Bednarka i Janowicza. Najważniejszym meczem dnia będzie dla nas oczywiście starcie Radwańskiej z Ivanović, zaplanowane jako czwarty mecz na korcie Suzanne Lenglen.

11:06 Pogoda w Paryżu nie powinna sprawić dziś dużych problemów. Jeśli będą opady deszczu, to krótkie i przelotne.