Roland Garros: szybka porażka Kowalczyka

/ Krzysztof Domaradzki , źródło: własne, foto: AFP

Mateusz Kowalczyk i Lukas Rosol przegrali z Michaelem Llodrą i Nicolasem Mahut 3:6, 3:6 i pożegnali się z rywalizacją deblistów w Paryżu.

Przygoda Polaka z paryską imprezą była bardzo krótka, albowiem zakończyła się już po pierwszym meczu. Kowalczyk i Rosol okazali się wyraźnie gorsi od francuskich rywali.

Przewaga faworytów od początku starcia była wyraźna. W czwartym gemie Llodra i Mahut wywalczyli przełamanie, które, jak się potem okazało, wystarczyło im do wygrania pierwszego seta.

W kolejnej partii przewaga Francuzów była równie wyraźna. Tym razem przełamanie wywalczyli już w trzecim gemie. Kowalczyk i Rosol starali się odrobić straty, ale faworyci umiejętnie bronili swoich gemów serwisowych. Kolejne przełamanie wywalczyli w dziewiątym gemie, tym samym zwyciężając 6:3, 6:3 po 68 minutach gry.

M. Llodra, N. Mahut (Francja) – M. Kowalczyk, L. Rosol (Polska, Czechy) 6:3, 6:3